Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61274.06
2.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3276.24
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.63
1.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $546.5
1.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Ethereum ETF onayına eğilimli mi yoksa onay süreci siyasi mi?

Clock
Paylaş
SEC, Ethereum ETF onayına eğilimli mi yoksa onay süreci siyasi mi?

SEC’nin içinden gelen bilgilere göre, komisyonun Ethereum ETF onay süreci, kurum içindeki koordinasyon eksikliğinin bir yansıması olarak tamamen politik sebeplerle şekillenmekte.

SEC’nin Ticaret ve Piyasalar Bölümü, pazartesi günü borsaları arayarak bu hafta 19b-4 başvurularını onaylayacaklarını bildirdi. Haber ajansı Barrons ise bugün SEC personelinin borsalara onay eğiliminde olduklarını bildirdiğini açıkladı. Ancak bu, SEC’nin iki haftada önceki duruşuna tamamen ters bir hareket.

728×90 muhabbit - SEC, Ethereum ETF onayına eğilimli mi yoksa onay süreci siyasi mi?300x250 muhabbit - SEC, Ethereum ETF onayına eğilimli mi yoksa onay süreci siyasi mi?

Konuya yakın bir kaynak, SEC’nin iki hafta önce başvurulara ilgi göstermediğini, ancak şimdi tam tersi bir tutum sergilediğini söyledi. Kaynak, bu durumu “benzeri görülmemiş” ve “tamamen politik” olarak nitelendirdi.

Gençlerin oyları için kripto kampanyaları yapılıyor

Konuyu takip eden kaynak, “Henüz dahili olarak koordine bile değiller, bu yüzden bu büyük olasılıkla siyasi bir karardır” dedi.

Pİyasadaki bazı uzmanlar SEC’nin bu ani fikir değişikliğinin yaklaşan seçimler nedeniyle siyasi sebeplerden kaynaklanabileceğini öne sürüyor. Eski Başkan Donald Trump geçen ay kripto para yanlısı bir duruş sergilemişti. Trump, NFT’lerini satın alan bir kalabalığa, Başkan Joe Biden’ın kriptonun ne olduğunu bilmediğini söylemiş ve “Kriptoyu herhangi bir biçimde seviyorsanız ve birçok farklı biçimde geliyorsa, kriptodan yanaysanız Trump’a oy verseniz iyi olur” demişti.

Bu durumun kampanya konusu haline gelmesi şaşırılacak bir durum değil. Demokratlar gençlerin oylarına şiddetle ihtiyaç duyuyor. SEC ise çıkan son haberlerle ilgili henüz bir yorum yapmadı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar