Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66862
0.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3631.31
1.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.33
0.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.2
0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Grayscale’in Bitcoin ETF’ine İlişkin Mahkeme Kararını Temyize Götürmeyecek!

Gary Gensler, son saatlere kadar herhangi bir açıklama yapmadı ve basının Grayscale ile ilgili sorduğu sorular karşısında sessizliğini korudu.

Clock
Paylaş
SEC, Grayscale’in Bitcoin ETF’ine İlişkin Mahkeme Kararını Temyize Götürmeyecek!

Grayscale, Bitcoin Trust’ını (GBTC) bir ETF’ye dönüştürmek istemiş ve bu adımın, trust (tröst) ile temel Bitcoin arasındaki fiyat farkını kapatmak için iskontoyu ortadan kaldıracağını savunmuştu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuna karşı yakın tarihli mahkeme kararını temyiz etmeyeceğini (itirazda bulunmayacaklarını) açıkladı.

728×90 muhabbit - SEC, Grayscale'in Bitcoin ETF'ine İlişkin Mahkeme Kararını Temyize Götürmeyecek!300x250 muhabbit - SEC, Grayscale'in Bitcoin ETF'ine İlişkin Mahkeme Kararını Temyize Götürmeyecek!

Bu karar, Grayscale’in başvurusunun yeniden gözden geçirilmesi gerektiği anlamına geldiği için, bazı analistlere göre, belki de ABD’de ilk Bitcoin ETF’sinin yolunu açabilir.

Son saatlere kadar SEC’nin kararı beklendi

SEC’nin, 13.10.2023 Cuma günü gece yarısına kadar temyiz konusunda karar vermesi bekleniyordu. Ancak SEC Başkanı Gary Gensler, son saatlere kadar herhangi bir açıklama yapmadı ve basının Grayscale ile ilgili sorduğu sorular karşısında sessizliğini korudu.

Bundan sonra ne olacağı belirsiz. SEC’in karara itiraz etmemesi bir spot Bitcoin ETF’si için olumlu olabilir ancak hızlı bir ETF onayının da bir garantisi yok. Cato Enstitüsü Finansal Düzenleme Çalışmaları Direktörü Jennifer Schulp, SEC’in başvuruyu farklı nedenlerle yeniden değerlendirebileceğini ve hatta reddedebileceğini, bu nedenle hala belirsizlik olduğunu söyledi.

Ancak Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, SEC’nin 10 Ocak tarihine kadar spot Bitcoin ETF’lerini onaylama oranının %90 arttığı görüşünü paylaştılar.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar