Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66388.01
0.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3261.44
2.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.12
2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.2
1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

SEC, Kaldıraçlı Bitcoin ETF’lerini Onaylamayacak!

WSJ’a göre SEC, kaldıraçlı Bitcoin ETF’lerini onaylamayı düşünmüyor.

Clock
Paylaş
SEC, Kaldıraçlı Bitcoin ETF’lerini Onaylamayacak!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie’nin kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini kabul etmeyecek.

The Wall Street Journal’ın haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), “en az bir” varlık yöneticisinden kaldıraçlı bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ile ilgili planlarına devam etmemesini istedi.

Karar, varlık yönetimi endüstrisinin yeni ürünler piyasaya sürerek, yatırımcının kripto para birimlerine olan ilgisini nakit fiat para birimlerine çevirme çabalarına karşı önemli bir darbe oldu. Düzenleyici birimler, yatırımcıların dolandırıcılık, manipülasyon ve diğer risklere karşı savunmasız olduğunu düşündükleri tekliflere “maruz kalmalarını” sınırlamak amacıyla bu gibi ürünlerin piyasaya sürülmesini kısıtlamakta.

728×90 muhabbit - SEC, Kaldıraçlı Bitcoin ETF'lerini Onaylamayacak!300x250 muhabbit - SEC, Kaldıraçlı Bitcoin ETF'lerini Onaylamayacak!

Valkyrie Kaldıraçlı Bitcoin ETF’sini Sundu!

Geçtiğimiz Salı günü (26 Ekim 2021) Valkyrie Investments, vadeli işlem sözleşmeleri ve opsiyonları da dahil olmak üzere bir Bitcoin türev portföyünün günlük getirilerini 1,25 kat kaldıraç veyahut lending kullanarak artırmayı amaçlayan bir fon başlatmayı önermişti. İddiaya göre, SEC Valkyrie’nin bu teklifini geri çekmesini istedi. Ancak Çarşamba günü (27 Ekim 2021) Valkyrie’nin teklifi hâlâ geri çekilmemişti.

Dün (27 Ekim 2021) Direxion, yatırımcıların ProShares ETF tarafından kullanılan Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine karşı etkin bir şekilde stake etmesine izin vermeyi amaçlayan bir ETF için SEC’e başvuruda bulundu. 

SEC Kaldıraçlı ETF’leri Onayladığına Pişman!

Morningstar’da bir analist olan Ben Johnson, SEC’in kaldıraçlı ETF’lerle ilgili sorunlarına dikkat çekti. Kaldıraçlı ETF ürünlerinin yanlış nedenlerle oldukça çok ilgi gördüğünü ifade etti.

“Kaldıraçlı ETF’ler, SEC’in onayladığına uzun süredir pişmanlık duyduğu bir ürün.”

Ben Johnson

Bitcoin Strategy ETF’leri Oldukça İlgi Görüyor!

Geçtiğimiz haftalarda SEC, ProShares’in, VanEck’in ve Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF’lerini onaylamıştı. Şu anda New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve Nasdaq’te listelenen Bitcoin Strategy ETF’leri oldukça ilgi görmekte.

İlk Bitcoin ETF’si olan ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si piyasaya sürülmesinin ilk iki gününde üst üste iki kez hacim rekoru kırmıştı. Bununla birlikte ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si, şimdiden tüm Ekim ayı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin yaklaşık beşte birine ve Kasım ayının üçte birine sahip olmuş durumda.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar