Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61289.83
-2.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3384.43
-0.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.22
1.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.6
-0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC Komisyon Üyesi, Regülasyonda Şeffaflığa Vurgu Yaptı

Düzenleyici netlik eksikliği, kripto topluluğu alanında SEC’ye yönelik eleştirileri de artırdı.

Clock
Paylaş
SEC Komisyon Üyesi, Regülasyonda Şeffaflığa Vurgu Yaptı

SEC Komisyon Üyesi olan Mart Uyeda, 2023 SEC Regulation Outside the United States konferansında önemli bir konuşma yaptı.

Uyeda, , kripto para piyasasında yaptırım eylemlerine güvenmek yerine, kesin kurallar ve rehberlik ihtiyacından bahsetti. SEC’nin federal menkul kıymetler yasalarını yönetme ve uygulama konusunda sahip olduğu muazzam yetkiyi vurguladı. Aynı zamanda, SEC’nin somut bir kanıt olmasa da soruşturma başlatabilmesinin kolaylığını hatırlatarak, buna objektif ve açıklanabilir standartların eşlik etmesi gerektiğini söyledi.

728×90 muhabbit - SEC Komisyon Üyesi, Regülasyonda Şeffaflığa Vurgu Yaptı300x250 muhabbit - SEC Komisyon Üyesi, Regülasyonda Şeffaflığa Vurgu Yaptı

Uyeda, SEC’nin kripto paralar ve dijital varlıklara yaklaşımını ele aldı. Bu varlıkların menkul kıymet statüsü taşıyıp taşımadığını belirlemenin devam eden zorluğunun altını çizdi. SEC’nin geçici yaptırımlar uygulamak yerine, bu alanda düzenleyici rehberliğe proaktif olarak katkıda bulunması gerektiğini ifade etti.

SEC ve regülasyonlar

Komisyon üyesi Uyeda’nın bu açıklamaları, SEC’nin kripto varlık sektörüne karşı baskılarını artırdığı bir dönemde geldi. SEC, son yıllarda Binance (BNB), Ripple (XRP) ve Coinbase (COIN) aleyhine açtığı davalarla gündemde. Düzenleyici netlik eksikliği, kripto topluluğu alanında SEC’ye yönelik eleştirileri de artırdı.

Önümüzde SEC ve Ripple arasında 9 Kasım’da yapılacak ortak brifing var. Ardından varılacak sonuç, ABD’de kripto varlıklar ve düzenlemeler tarihinde bir dönüm noktası olabilir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar