Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63668.12
5.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3072.1
3.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.97
6.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551.9
6.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC Kripto Para Kurallarını Düzenliyor!

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, kripto projelerine merkeziyetsizlik için zaman verecek olan Safe Harbor 2.0 önerisini yayımladı.

Clock
Paylaş
SEC Kripto Para Kurallarını Düzenliyor!

Blockchain geliştiricilerinin karşılaştığı en büyük sorun, hazırladıkları token projelerinin ABD menkul kıymetler yasalarına aykırı olup olmadığıdır.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komisyon üyesi Hester Peirce, kripto para projelerine daha fazla hareket alanı sağlayacak bir çözümle geliyor. Pierce 2020 Şubat’da yayınladığı teklifin üzerine yeni maddeler ekleyerek, Safe Harbor 2.0 teklifini yayımladı.

728×90 muhabbit - SEC Kripto Para Kurallarını Düzenliyor!300x250 muhabbit - SEC Kripto Para Kurallarını Düzenliyor!

Yeni teklife göre artık, raporlama gereksinimleri, bir çıkış raporu ve dış hukuk müşaviri gerektiriyor.

Bununla birlikte, ana çözümde çok değişiklik yok. Başlangıçta menkul kıymet gibi görünen tokenler, başka bir şeye dönüşebilir. Bu sadece, çekirdek bir ekibe güvenen daha sonra ağ üzerindeki kontrolü kademeli olarak merkezsizleştiren projeler için geçerli olabilir.

Peirce’in önerisinde, ekiplerin çıkarttığı tokenlerin bir menkul kıymet olup olmadığını, dolayısıyla bir yatırım sözleşmesini mi yoksa tamamen başka bir şeyi mi temsil ettiğini belirlemek için üç yıl verilir. Başka menkul kıymetlerle ticaret yapabildikleri gibi, likiditeyi artırma ve daha geniş bir şekilde kullanılabilir hale getirmek için tokenle işlem yapmalarına da olanak tanır.

Peirce, kripto para kullanıcıları, avukatlar ve genel halktan gelen geri bildirimleri dikkate aldıktan sonra üç genel değişiklik yaptı.

Öncelikle, yatırımcıların yeterince korunduğundan emin olmak için, ajansa altı aylık güncellemeler için bir gereklilik ekledi. Projeler de ayrıca çalışan bir blok gezgini olması gerekir. Kullanıcıların web sayfalarında gezinmesine izin veren web tarayıcılarına benzeyen blok gezgini, kullanıcıların bir blockchain üzerinde gezinmesini sağlar. Böylece halk, işlemleri şeffaf bir şekilde görüntüleyebilir.

İkinci olarak, Peirce bir çıkış raporu ekleyerek üç yıllık dönemin sonunda neler olduğunu açıkladı. Dışarıdan bir danışman, projenin yeterince merkeziyetsiz olup olmadığını belirlemek için gözden geçirmesi gerektiğini vurguladı.

Bununla ilgili olarak, çıkış raporunun ele alması gereken alanları detaylandırdı. Anahtar kısımlardan biri, tokeni oluşturan ekibin token fiyatını değiştirmek için yeterli güce veya tokenle ilgili halkın görüşünü etkileyebilecek güçlü bilgilere sahip olup olmadığını belirlemektir.

Özellikle Biden’in adayı olan SEC başkanı blockchain uzmanı Gary Gensler beklendiği gibi onaylanırsa, güncellenen teklif, Peirce’in komisyon üyelerinin masasına muhtemelen ulaşır.

Daha fazla haber için : Haberler

Haberlere anında ulaşmak için Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar