Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64554.4
-3.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3402.51
-4.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.87
-11.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $579.1
-4.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, NFT Alanında İlk Yaptırım Davasını Açtı!

İddiaya göre şirket, Founder’s Key NFT’lerinin satın alınmasını, potansiyel yatırımcılara bir yatırım fırsatı olarak sundu ve teşvik etti.

Clock
Paylaş
SEC, NFT Alanında İlk Yaptırım Davasını Açtı!

Podcast stüdyosu Impact Theory, SEC tarafından “kayıtsız kripto varlık menkul kıymet teklifi düzenlemekle” suçlandı. Bu dava, SEC’nin bir NFT projesiyle ilgili olarak aldığı ilk yaptırım olarak tarihe geçti.

Şirket, Impact Theory isimli YouTube ve Podcast kanalını açan Tom Bilyeu tarafından kuruldu. SEC’ye göre, Impact Theory yüzlerce yatırımcıdan yaklaşık 30 milyon dolar topladı.

728×90 muhabbit - SEC, NFT Alanında İlk Yaptırım Davasını Açtı!300x250 muhabbit - SEC, NFT Alanında İlk Yaptırım Davasını Açtı!

Suçlamalara göre şirket, Founder’s Key NFT’lerinin satın alınmasını, potansiyel yatırımcılara bir yatırım fırsatı olarak sundu ve teşvik etti. SEC, yatırımcılara sunulan ve satılan bu NFT’lerin yatırım sözleşmeleri olduğunu ve bu nedenle menkul kıymet statüsünde değerlendirilmesi gerektiğini iddia etti.

“Founder’s Key” genellikle kripto varlık projelerinin token’ları ya da bu projeleri erken aşamada desteklemek isteyen yatırımcılara sunulan özel dijital varlıklar olarak bilinir. Bu tür anahtarlar genellikle projenin başarılı olması durumunda yatırımcılara özel ayrıcalıklar veya getiriler sunmayı amaçlar. Kripto varlık dünyasında, “Founder’s Key” sıkça token satışları veya finansman kampanyalarının bir parçası olarak kullanılır.

OpenSea’de 2021’in sonlarında oluşturulan ve listelenen Impact Theory ”Founder’s Key” NFT koleksiyonu yaklaşık 5.4 milyon dolarlık işlem hacmi yarattı.

SEC Tarafından Ceza ve Yaptırım

SEC, Impact Theory şirketinin, bu suçlamaları ne kabul ettiğini ne de inkar ettiğini belirtirken, yine de 1933 Menkul Kıymetler Kanunu’na karşı geldiği sonucuna vardı ve bu nedenle şirkete 6.1 milyon dolarlık ceza ve faiz ödemesi emri getirdi. Ceza ödemesi ile beraber şirketin, “Founder’s Key” NFT’lerini imha etmesi ve web sitesinde konuyla ilgili bir bildiri yayınlaması gerekecek.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar