Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64142.8
2.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3077.93
4.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.54
14.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.2
4.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Ponzi Suçlamasıyla 11 Kişiye Dava Açtı!

SEC, 300 milyon dolarlık bir kripto para ponzi planının parçası olduğunu iddia ettiği 11 kişiye dava açtı.

Clock
Paylaş
SEC, Ponzi Suçlamasıyla 11 Kişiye Dava Açtı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 300 milyon dolarlık bir kripto para ponzi planının parçası olduğunu iddia ettiği 11 kişiye dava açtı.

SEC, kripto para şirketleri üzerindeki baskıyı artırmaya devam ediyor. 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü, söz konusu ponzi planlaması için Forsage’ın kurucuları ve destekçilerine karşı ABD Bölge Mahkemesinde dava açtı.

728×90 muhabbit - SEC, Ponzi Suçlamasıyla 11 Kişiye Dava Açtı!300x250 muhabbit - SEC, Ponzi Suçlamasıyla 11 Kişiye Dava Açtı!

SEC; açmış olduğu bu davada, Forsage platformunun kurucuları ve destekleyicilerinin dünya çapındaki milyonlarca perakende yatırımcısından 300 milyon dolardan fazla para toplamak için ponzi şemasını kullandığını iddia etti.

Ayrıca SEC, ponzi dolandırıcılığını yeni yatırımcılardan toplanan fonlarla eski yatırımcılara ödeme yapılarak işleyen bir dolandırıcılık sistemi olarak nitelendirdi. Ponzi sisteminin, az riskle yüksek getiri sağlayan fırsatlar sunarak yeni yatırımcıları teşvik ettiğini de ileri sürdü.

SEC, Forsage Platformunun Yatırımcı Fonları Dışında Herhangi Bir Gelir Kaynağı Olmadığını İleri Sürdü!

Sec Insider Trading Muhabbit1 1200x600 - SEC, Ponzi Suçlamasıyla 11 Kişiye Dava Açtı!

SEC’in söz konusu davada mahkemeye sunduğu belgelerde şu ifadeler yer alıyordu:

“Forsage platformu şu zamana kadar herhangi bir gerçek ürünü müşterilerine sunmadı. Forsage platformunun yatırımcılarından aldığı fonlar dışında herhangi bir görünür gelir kaynağı yoktu. Yatırımcıların Forsage’dan para kazanmalarının ilk yolu, başkalarını plana dahil etmekti.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri içinAltcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar