Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65456
-1.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3511.59
-1.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.34
-5.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599
-1.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Ripple Kararına İtiraz Etmeye Hazırlanıyor!

Clock
Paylaş
SEC, Ripple Kararına İtiraz Etmeye Hazırlanıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’e yönelik devam eden hukuki mücadele kapsamında, Yargıç Analisa Torres tarafından 13 Temmuz’da verilen geçici karara itiraz etmek için bir temyiz başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

9 Ağustos 2023’te SEC tarafından Yargıç Torres’e sunulan mektupta, kararın tekrar gözden geçirilmesi gerektiği vurgulandı.

728×90 muhabbit - SEC, Ripple Kararına İtiraz Etmeye Hazırlanıyor!300x250 muhabbit - SEC, Ripple Kararına İtiraz Etmeye Hazırlanıyor!
7e885e18 069b 4e31 a81a 05de16efcd58 - SEC, Ripple Kararına İtiraz Etmeye Hazırlanıyor!

Kripto ve ETF analisti olan James Seyffart, Bloomberg’e yaptığı değerlendirmede, SEC’nin itiraz kararını, SEC açısından mantıklı bulduğunu belirtti ve “Kaybı kabul etmek, kripto üzerinde kontrol veya güç kazanmaya çalışan SEC için büyük bir yenilgiyi kabul etmek anlamına gelirdi” dedi.

Jeremy Hogan isimli avukat, davanın en başından beri yakından takip ettiği süreç hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. Hogan, “SEC, şüpheli kararlar alıyor ve ara temyiz talebinde bulunuyor. XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığının temyiz edilmediğini, sadece bireysel satışlar konusundaki yenilgilerinin temyiz edildiğini unutmayın” şeklinde konuştu.

SEC/Ripple davası için 2024 yılının ikinci çeyreğinde jüri duruşması planlanıyor

Yargıç Torres, karar vermediği diğer konular için dava duruşmasını kesin olarak 2024 yılının ikinci çeyreğine planlamıştı. SEC’nin yaptığı başvuruda, Ripple’ın 16 Ağustos 2023 tarihine kadar cevap vermesi gerektiği belirtiliyor (bu mektubun sunulmasından bir hafta sonra). SEC ayrıca, temyizi detaylandıran bir açılış dilekçesini 18 Ağustos’ta sunmayı öneriyor. Ripple’ın cevap vermesi için iki haftası olacak. Eğer mahkeme dosyayı onaylarsa; SEC, Ripple’ın cevabına yanıt vermek için bir haftalık ek süre talep edebilecek.

Haberden sonra, XRP fiyatı düştü

SEC’nin temyiz başvurusunda bulunacağını açıklamasından sonra XRP’nin fiyatında ufak bir düşüş yaşandı. 0.66 dolardan işlem gören token, 0.63 dolara kadar geriledi.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar