Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66561.99
4.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3490.93
2.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.12
3.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588.4
3.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Ripple’dan mali belgeleri talep etti

Clock
Paylaş
SEC, Ripple’dan mali belgeleri talep etti

Mahkeme, SEC’nin talebi üzerine Ripple’dan kurumsal satışlarını gösteren 2022-2023 mali tabloların ve sözleşmelerin incelenmesi için onay verdi.

Ripple’ın (XRP), şirketin mali durumunu ve XRP’nin kurumsal satışlarını gösteren mali belgeleri, SEC’nin incelemesi için hazırlaması gerekiyor.

728×90 muhabbit - SEC, Ripple'dan mali belgeleri talep etti300x250 muhabbit - SEC, Ripple'dan mali belgeleri talep etti

SEC, bilindiği gibi Ripple’a üç yıl kadar önce XRP’nin kayıt dışı satışı olduğunu iddia ederek dava açmıştı. 2023 yılında ise, ABD New York Güney Bölgesi Mahkemesi Hakimi Analisa Torres, kurumsal yatırımcılara yapılan XRP satışlarının yasa dışı menkul kıymet satışları olduğuna karar verdi. Ancak hakime göre, perakende yatırımcıların gizli teklif şeklindeki satışları yasa dışı olarak kabul edilmedi.

SEC, mahkeme kararından dolayı bir adım öne geçti

Son duruşmada mahkeme, SEC’nin talebini kabul etti. Ripple artık uygun cezaların belirlenebilmesi için SEC’ye daha fazla bilgi vermek zorunda. Ripple, şirketin mali inceleme altında olmasının konuyla ilgisi olmadığını söyledi. Fakat mahkeme, çözüm aşamasına yönelik kanıtlayıcı hazır bilgilere erişimi reddederek bu soruşturmayı sekteye uğratmanın hiçbir dayanağı olmadığını belirtti.

Kaynak: The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar