Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62124.19
2.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3440
2.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.46
2.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409
0.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC Şaşırtmadı! ARK 21Shares Bitcoin ETF’ine Karar Vermek İçin Süreyi Uzattı!

ARK 21Shares spot Bitcoin ETF’i kararında süre uzatıldı.

Clock
Paylaş
SEC Şaşırtmadı! ARK 21Shares Bitcoin ETF’ine Karar Vermek İçin Süreyi Uzattı!

Bitcoin ETF başvurularına olumsuz cevaplarıyla sık sık gündeme gelen SEC kurumu, bu kez ise ARK 21Shares spot Bitcoin ETF başvurusuna vereceği kararı detaylı şekilde değerlendirmek için süreyi 2022 yılının Ağustos ayına kadar uzattı.

Konuyla ilişkili olarak açıklamayı ise SEC Sekreter Yardımcısı J. Matthew DeLesDernier şu şekilde yaptı:

Binance BannerBinance Banner

“Önerilen kural değişikliğini ve burada gündeme getirilen konuları düşünmek için süreyi Ağustos ayına kadar uzatıyoruz.”

J. Matthew DeLesDernier

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ARK 21Shares spot Bitcoin (BTC) ETF başvurusuna vereceği kararın tarihi normal şartlarda 16 Temmuz 2022 iken, 45 gün daha ekleyerek tarihi 30 Ağustos’a ertelemiş oldu.

Başvuru Mayıs 2022’de Yapılmıştı!

ETF

Ark Invest şirketi bu başvuruyu yapabilmek için 2021 yılında Avrupa merkezli ETF ihraççısı 21Shares ile ortaklık kurduğunu da hatırlatalım. Mevcut kurallara göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kararını erteleyebiliyor ve yatırım teklifini 180 güne kadar kamu yorumuna açabiliyor, bu da SEC’in kararını Ocak 2023’e kadar verebileceğini gösteriyor.

Bildiğiniz üzere SEC, henüz hiçbir spot Bitcoin ETF başvurusuna onay vermedi. Ve kuruma yapılan başvurular ise art arda reddedilmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments LLC de başvurusu reddedilen şirketler arasında yer alıyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments LLC, uzun süredir kabul edilmeyen ETF başvuruları neticesinde bir sonraki dava adımını düşünerek önemli bir hamlede bulunmuştu. Milyarlarca dolarlık kripto para yatırımlarına aracılık eden şirketin, ABD’nin eski Başsavcı Yardımcısını işe alması, SEC’e karşı gözdağı olarak nitelendirilmişti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar