Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62434
5.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.4
5.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.08
4.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.8
3.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, VanEck ve ARK 21Shares’ın Spot Ethereum ETF’lerine İlişkin Kararı Erteledi

SEC, ARK 21Shares ve VanEck spot Ethereum ETF’yi onaylayıp onaylamama konusundaki kararını ertelemeye karar verdi.

Clock
Paylaş
SEC, VanEck ve ARK 21Shares’ın Spot Ethereum ETF’lerine İlişkin Kararı Erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Franklin Templeton ve Hashdex’in spot ETF’lerini değerlendirmeye başladı. Ancak VanEck ve ARK 21Shares’ın spot Ethereum ETF’lerine ilişkin kararını erteledi.

Spot ETF başvurularının SEC tarafından değerlendirilmesi ve onaylanması kripto para dünyasında önemli bir adım. Ancak, SEC’nin kararları beklenenden daha uzun sürebilir. Mevcut başvurulara göre, Franklin Templeton bir Bitcoin spot ETF başvurusu yaparken, Hashdex ise bir spot Ethereum ETF başvurusu yapmış durumda.

728×90 muhabbit - SEC, VanEck ve ARK 21Shares'ın Spot Ethereum ETF'lerine İlişkin Kararı Erteledi300x250 muhabbit - SEC, VanEck ve ARK 21Shares'ın Spot Ethereum ETF'lerine İlişkin Kararı Erteledi

SEC’nin, ETF başvurularını onaylama ya da reddetme sürecinde Federal Register’a giriş tarihinden itibaren en fazla 240 gün süresi var. Başvurusu olan ETF’ler için karar tarihi, bu durumda 2024 yılının sonlarına kadar uzayabilir. Ayrıca ek kamuoyu geri bildirimi talepleri nedeniyle bu karar daha da gecikebilir.

SEC, 240 günlük sürenin tamamını kullanmak için kararları genelde sık sık erteler. BlackRock, WisdomTree, Invesco Galaxy, Wise Origin, VanEck, Bitwise ve Valkyrie Digital Assets gibi şirketlerin ETF başvurularına ilişkin kararın ekim ayı ortasında alınması bekleniyor.

Buna ek olarak, federal hükümetin kapanma olasılığı göz önüne alındığında, Ark 21Shares ve Global X’in spot Bitcoin ETF başvuruları için karar süreleri uzatıldı ve bu cuma gününe kadar kararlar yeniden ertelenebilir.

Ağustos ayı sonlarında bir federal temyiz mahkemesi, SEC’nin benzer Bitcoin ürünlerini onaylamasındaki tutarsızlıkları gerekçe göstererek, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ını bir ETF’ye dönüştürme teklifini yeniden değerlendirmesi gerektiğine karar verdi.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar