Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66683.99
4.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.81
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.27
4.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591
3.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

SEC, VanEck’in, Bitcoin ETF Başvurusunu İncelemeye Başladı!

SEC’nin başvuruyu sonuçlandırmak veya inceleme süresini uzatmak için 45 günü var.

Clock
Paylaş
SEC, VanEck’in, Bitcoin ETF Başvurusunu İncelemeye Başladı!

SEC, VanEck’in Bitcoin ETF başvurusunu yayınlayarak ilgili başvurunun incelemeye alındığını açıkladı. Eğer bu ETF başvurusu SEC tarafından onaylanırsa, kripto para topluluğundan uzun zamandır talep edilen işlem, ABD’de ilk açık Bitcoin borsasında işlem gören ürün olacak. Bilindiği üzere tarihsel olarak SEC, VanEck’in geçmiş başvuruları da dahil olmak üzere her Bitcoin ETF başvurusunu piyasa manipülasyonu potansiyeli ve bir dizi başka endişeye atıfta bulunarak kabul etmedi.

728×90 muhabbit - SEC, VanEck’in, Bitcoin ETF Başvurusunu İncelemeye Başladı!300x250 muhabbit - SEC, VanEck’in, Bitcoin ETF Başvurusunu İncelemeye Başladı!

Bu gelişme ile birlikte endüstri uzmanları, ajansın kripto para ve blok zinciri konusunda oldukça yükseliş gösteren eski bir Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) olan ve son yıllarda MIT’de teknoloji üzerine dersler veren yeni Başkan Gary Gensler tarafından onaylamaya hazır olabileceğine inanıyor.

Bilindiği üzere VanEck, bu yılın başlarında Cboe BZX Exchange ile birlikte Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu ve Cboe 2021 yılı Mart ayı başında konu ile ilgili bir belge yayımladı. Belge Federal Sicilde yayınlandıktan sonra, konu hakkında kamu itiraz ya da değerlendirme için belirlenen 21 günlük süre başladı.

SEC, ETF hakkında nihai bir karar vermeden önce inceleme süresini 240 güne kadar uzatabiliyor. Hatta geçmişteki başvuruları değerlendirirken, bu kararları her defasında tam zaman sınırına kadar genişlettiği biliniyor.

Bitcoin ETF’si kripto para topluluğu için oldukça önem azr ediyor. Bu kapsamda ETF için birçok defa başvuruda bulunuldu. Valkyrie ve WisdomTree de dahil olmak üzere 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında birkaç başvuru reddedildikten sonra, son aylarda bir dizi başka şirketin Bitcoin ETF’lerine başvuruda bulunduğu biliniyor.

Diğer Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar