Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64514
-3.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3397.01
-4.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.72
-11.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $578.1
-4.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC ve Binance Davasına, Circle Müdahil Oldu! Circle, Stablecoin’lerin Menkul Kıymet Olmadığını Savundu!

Circle, Binance ve SEC arasındaki davaya müdahil oldu

Clock
Paylaş
SEC ve Binance Davasına, Circle Müdahil Oldu! Circle, Stablecoin’lerin Menkul Kıymet Olmadığını Savundu!

Circle, Binance ve SEC arasındaki davaya müdahil oldu. Bildiğiniz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Binance US ile kurucusu ve CEO’su olan Changpeng “CZ” hakkında yasal işlem başlatmıştı.

728×90 muhabbit - SEC ve Binance Davasına, Circle Müdahil Oldu! Circle, Stablecoin'lerin Menkul Kıymet Olmadığını Savundu!300x250 muhabbit - SEC ve Binance Davasına, Circle Müdahil Oldu! Circle, Stablecoin'lerin Menkul Kıymet Olmadığını Savundu!

SEC, Binance USD (BUSD) ve BNB’nin (BNB) menkul kıymet olduğunu öne sürerek Binance’in yasaları ihlal ettiğini belirtmişti. Stablecoin ihraççısı Circle’dan ise Binance’e destek geldi. Circle stablecoin’lerin menkul kıymet olmadığını, stablecoin satın alan yatırımcıların herhangi bir kar beklentisi olmadığını, dolayısıyla bunun bir yatırım sözleşmesi olmadığını belirtti.

Circle mahkemeye yaptığı başvuruda ise şu ifadelerde bulundu;

“Stablecoin’ler kendi başlarına bir yatırım sözleşmesinin temel özelliklerine sahip değiller. Bu da SEC’in yetki alanının dışında oldukları anlamına geliyor. Onlarca yıllık yargı hukuku, bir varlık satışının bir yatırım sözleşmesi oluşturmak için yeterli olmadığı görüşünü desteklemektedir.”

Circle

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar