BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

SEC Yetkilisi Peirce Telegram Konusunda Şüpheli

SEC yetkilisi, SEC’in Telegram davası konusunda çok ileriye gittiğini düşünüyor.

Yayın:

-

sec

21 Temmuz tarihinde Blockchain Week Singapore için yaptığı konuşmada, “CryptoMom” olarak bilinen Hester Peirce, SEC’in Telegram’a yönelik sonuçlanan davasına karşı olduğunu belirtti.

SEC ve Telegram Davası Kimsenin İşine Yaramadı

Peirce’ın “Not Braking and Breaking” başlıklı konuşmasında, özellikle Haziran ayında sona eren Telegram davası ışığında düzenleyici kurumların yenilikler konusundaki rollerini ve sorumluluklarını vurguladı.

Bildiğiniz üzere Telegram, Telegram Open Network’ün yerel jetonu olacak olan GRAM tokenleri için 1.7 milyar $’lık satış yapmıştı.

Konu hakkında SEC yetkilisi şunları söyledi:

Yaptırım eylemleri, haksızlık yapan kişiler haricindeki kişiler için de öğretici olabilir. Lakin yeni yasalar oluşturmak için uygun bir mekanizma değildir. Düzenleyici eylemlerimizdeki bütünlüğümüz, yaptırım eylemlerinin açıkça ifade edilmiş bir yasa ve kuralın ihlali üzerine kurulmasını talep eder.

SEC’in kripto ile ilgili eylemlerine ilişkin yaygın bir eleştiri, şirketin uymak zorunda oldukları açık kuralları sağlamaktan ziyade yaptırım yolu ile yönetilmesidir. Ayrıca Peirce, SEC’in yatırımcılarını koruma misyonlarına değindi ve Telegram Open Network’ü kapatarak ne elde ettiklerini sorguladı:

Bu eylem ile kimi koruduk? İlk alıcılar, akredite yatırımcılar kimlerdi? Birçoğu ABD dışında olan ve Gram satın alıp TON Blockchain üzerinden alım satım yapan ve hizmet alan vatandaşlar mı? Kendilerini koruma altına alabilmek için ABD güvenlik yasalarına gerçekten hakimler miydi?

Peirce, SEC’in Telegram’a karşı yaptığı çalışmalara karşı kamuoyunda ilk kez kendini bir konuma yerleştirdi. Fakat Peirce, SEC’in devam eden icra eylemleri nedeniyle bu konu hakkında daha fazla konuşmaktan kaçındı.

Peirce, SEC’in otoritesi hakkında yapılan ilginç bir argümana parmak bastı. Telegram’ın sahibi ve kurucusu Pavel Durov, küresel piyasaları dikte etmeye çalışırken düzenleyici kurumlara saldırgan tavırlar sergiledi. Peirce ise bu konu hakkında SEC’in biraz fazla ileri gittiğini söyledi:

ABD kesinlikle dünyadaki en güçlü sermaye piyasalarına sahip olsa da ve bu piyasaları adil ve verimli bir altyapı ile korumak için çok çaba harcıyor olsa da, yolumuzun tek bir yol olmadığını hatırlamakta fayda var. Kurallarımızın etkin bir şekilde sınırlarımızın ötesine dayattığı istekler konusunda dikkatli olmalıyız.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Bu Hafta Dikkat Edilmesi Gereken Coinler!

28 Eylül-4 Ekim haftasında gerçekleştirilecek önemli etkinlikleri sizler için derledik.

Yayın:

-

bu hafta dikkat edilmesi gereken coinler

28 Eylül-4 Ekim haftasında gerçekleştirilecek önemli etkinlikleri sizler için derledik.

Hafta başında 3 farklı token için önemli etkinlikler bulunuyordu.

VIBE

VIBE tarafında ilk NFT açık artırması dün gerçekleşti. 3 Milyon $’lık piyasa değeri ile birlikte önde gelen tokenlerden olmasa da VIBE zaman zaman yaşadığı sert yükselişler sebebiyle kripto para yatırımcıları tarafından takip edilen tokenler arasında bulunuyor.

GET

Yine benzer şekilde dün etkinliği bulunan GET bir coin yakma işlemi gerçekleştirmiş durumda. Toplamda 6 Milyon $’lık piyasa hacmine sahip olan GET’in dolaşımdaki toplam arzı ise 16,409,015 adet.

Etherscan verilerine göre son 24 saat içerisinde 120,000 $’lık ticaret hacmine sahip olan token Uniswap, IDEX ve Liquid gibi borsalarda işlem görmekte.

Bella Protocol

Yarın bir airdrop gerçekleştirecek olan Bella Protocol (BEL, ARPA tutan yatırımcılara BEL token verecek. Piyasa değeri verilerine henüz tam ulaşılamayan Bella Protocol, geçtiğimiz dönemde Binance Launchpool ile yield farming yöntemiyle kullanıcılara dağıtılmıştı.

DOCK

Yarın mainneti aktive edecek olan DOCK da haftanın gündemini oluşturan tokenler arasında bulunuyor.

11 Milyon $’lık piyasa değeri ile önde gelen Bitcoin borsalarında işlem gören DOCK, Binance ve Huobi’de işlem görmekte.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte Ethereum ağından ayrılacak olan DOCK kendi ekosisteminde yoluna devam edecek.

An itibarıyla yüzde 4’lük bir kayıp ile 0.0179 $ seviyelerinden işlem gören altcoin, son 24 saatte 33 Milyon $’dan fazla ticaret hacmi oluşturmuş görünüyor.

Toplamda 1 Milyar adet arzı bulunan DOCK’un dolaşımdaki miktarı ise 614 Milyon adet civarında bulunuyor.

Monero (XMR)

Monero tarafında da 1 Ekim tarihinde yeni bir ağ güncellemesi planlanmakta.

Daha öncesinde 17 Ekim tarihine planlanan ağ güncellemesi geriye çekilip 1 Ekim tarihine planlanmıştı.

Önde gelen altcoinlerden olan XMR, gizlilik özellikleriyle öne çıkıyor. Son dönemde atılan regülasyon adımları ile birlikte akıbetleri ne olacağı belli olmayan gizlilik özellikli coinler gözden bir miktar düşmüştü. Bu duruma rağmen 1.7 Milyar $’lık piyasa değeri ile kripto para piyasasından önde gelen coinleri arasında bulunan XMR, 96 $ civarından talep görmekte.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi MarketCap İçin: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Binance Yeni Launchpool Projesini Duyurdu! Venus Protocol Geliyor!

Yield farming yöntemi ile birlikte staking yoluyla elde edilecek olan yeni token için Launchpool ile staking gerçekleştirmek yeterli olacak.

Yayın:

-

Binance Launchpool XVS

Kripto para borsası Binance, bugün yaptığı duyuru ile birlikte yeni Launchpool projesini açıkladı.

Venus Protocol (XVS) isimli proje Launchpool üzerinde başlatılacak.

Yield farming yöntemi ile birlikte staking yoluyla elde edilecek olan yeni token için Launchpool ile staking gerçekleştirmek yeterli olacak.

Farming için üç farklı coin staking için kabul edilmekte.

Binance’in kendi tokeni olan Binance Coin’in (BNB) yanı sıra Binance USD (BUSD) de staking için kabul edilen tokenler arasında bulunuyor.

Swipe da Kabul Ediliyor

Binance staking için üçüncü bir tokeni de etkinliğe dahil etmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde Binance tarafından satın alınan Swipe platformunun tokeni SXP de farming için kabul edilen tokenler arasında bulunuyor. Bu sayede SXP için uzun dönemli yatırım hedefleyen kullanıcılar SXP tokenleri ile XVS de elde edebilecek.

Yüzde 20’si Dağıtılacak

Launchpool etkinliği ile birlikte toplam XVS miktarının yüzde 20’si katılımcılara dağıtılacak. Bu sayede toplam arzı 30 Milyon adet olan XVS’in 6 Milyon adedi farming yoluyla dağıtılmış olacak.

Özel bir satış gerçekleştirmemiş olan projenin ilk çıkışı dağıtımı Launchpool aracılığı ile gerçekleştirilmiş olacak.

Farming periyodu için ise 1 aylık bir süre verilmiş görünüyor.

Yarın itibarıyla başlatılacak farming Ekim ayının 29’una dek sürecek.

XVS farming etkinliğine katılmayı düşünüyor musunuz?

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.