Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62203.08
1.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3442.19
2.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.33
1.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.3
1.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC’in Ripple Davasındaki Belge Koruma Talebi Kabul Edilmedi!

SEC’in Ripple davasındaki koruma talebi kabul görmedi.

Clock
Paylaş
SEC’in Ripple Davasındaki Belge Koruma Talebi Kabul Edilmedi!

Uzun süredir süregelen davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde SEC ve Ripple arasındaki davada önemli bir gelişme yaşanmıştı. Tarafların karşılıklı isteği üzerine, sonuca daha çabuk varılabilmesi için Federal Yargıca bir özet karar talebinde bulunulmuştu. Kamuoyuna yansıyan yeni gelişmelere göre ise SEC’in Ripple davasındaki belge koruma talebi kabul görmedi.

Binance BannerBinance Banner

Hatırlayacağınız üzere SEC, 2020 yılında XRP token satışının kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi oluşturduğunu iddia ederek Ripple aleyhine dava açmıştı. O zamandan beri ise açtığı dava için yasal yollarla mücadesini sürdürüyor.

SEC’in Talebi Reddedildi!

Uzun zamandır devam eden bu davada SEC tarafından mahkemeye belge koruma isteği sunulmuştu. Fakat mahkemeden SEC’in aleyhine karar çıktı. Mahkeme SEC’in Ripple davasındaki belge koruma talebini reddetti. Aslında SEC’in belge koruma talebininin sebebi, 2018 yılında Hinman’ın kripto paralar hakkında konuşmasına ilişkin belgelere yönelikti.

Ripple şirketi ise söz konusu bu konuşmayla ilgili e-postaları ve notları talep ederek, mahkemeye sunulmasını istedi. Sulh Hakimi Sarah Netburn, SEC’in söz konusu evrakları yeniden değerlendirme taleplerini reddederek defalarca Ripple’ın yanında yer almıştı. Temmuz ayında yine bir itirazda bulunan SEC, davayı Bölge Yargıcı Analisa Torres’e kadar taşımıştı. Fakat Torres de söz konusu bu talebe itirazı reddetti ve SEC’i emirlere uymaya ve belgeleri açıkça sunmaya davet etti.

İlginizi Çekebilir: SEC ve Ripple Arasındaki Dava Sona Yaklaştı!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar