Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63432.69
-4.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3105.12
-4.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.63
-5.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.1
-4.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC’ten Grayscale’e GBTC Vetosu!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in marka ürününü spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme önerisini reddetti.

Clock
Paylaş
SEC’ten Grayscale’e GBTC Vetosu!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in marka ürününü spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme önerisini reddetti.

Menkul kıymetler düzenleyicisi 30 Haziran 2022 Perşembe günü Grayscale’in Bitcoin Trust’ının (GBTC) dönüştürülmesine dair bir ret emri yayınladı. SEC, yeşil ışıklı çoklu vadeli işlemlere dayalı ürünler olmalarına rağme henüz hiçbir spot Bitcoin ETF’nin listelenmesine izin vermedi.

728×90 muhabbit - SEC'ten Grayscale'e GBTC Vetosu!300x250 muhabbit - SEC'ten Grayscale'e GBTC Vetosu!

“Bu karar, 1 No’lu Değişiklik ile değiştirildiği şekliyle önerilen kural değişikliğini onaylamamaktadır. Komisyon, NYSE Arca’nın, teklifinin borsa gereksinimleriyle tutarlı olduğunu göstermek için Borsa Yasası ve Komisyonun Uygulama Kuralları kapsamındaki yükünü karşılamadığı sonucuna varmıştır.”

Grayscale - SEC'ten Grayscale'e GBTC Vetosu!
Grayscale

Grayscale Kararı Tersine Çevirmek İçin Kolları Sıvadı

Grayscale, diğer spot ETF retlerinin ardından yetkililere vadeli bir ürüne izin vermesinin, ancak buna rağmen spot teklifleri reddetmesinin İdari Prosedürler Yasası’nın ihlalini teşkil edebileceğini savunan bir mektup gönderdi. Bir vadeli işlem ürünü, temel piyasaya dayalı olarak fiyatlandırıldığından dolayı Grayscale ve bazı diğer platformlar onaylanmış ürünlerin söz konusu temel pazara göre fiyatlandırılmasının piyasa manipülasyonuna karşı yetersiz koruma sağladığı gerekçesiyle bir spot ürünü reddetmenin tutarsız olduğunu savunuyorlar.

Kararın öncesinde, Grayscale dönüşüm sonrasında GBTC indirimini kapatmak için Jane Street ve Virtu ile bir anlaşma sürecine girmişte. Ancak söz konusu anlaşmanın SEC’in onayı olmadan yürürlüğe girmesi mümkün değil. 

İlginizi çekebilir: Grayscale ABD Eski Başsavcısını İşe Aldı!

Yine de, karar öncesinde Grayscale olası tüm sonuçlara hazırlandığını ve yasal kaynaklarını herhangi bir sonuca karşı direnebilecek şekilde güçlendirdiğini ifade etmişti. Aynı dönemde Grayscale, ürünü dönüştürmeye kararlı olduğunu da belirtmişti.

Bu arada Kıdemli Hukuk Stratejisti, eski ABD Başsavcısı ve Munger, Tolles & Olson’ın ortağı Donald B. Verrilli, Jr., Grayscale adına Birleşik Devletler Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’ne konuya dair inceleme için bir dilekçe verdi. 

“Grayscale ve Davis Polk & Wardwell’deki ekibin ana hatlarıyla belirttiği gibi, SEC benzer yatırım araçlarına tutarlı muamele uygulamıyor ve bu nedenle keyfi ve kaprisli bir şekilde İdari Usul Yasası ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nı ihlal ediyor.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar