Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64373.99
-3.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3395.4
-4.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.63
-10.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577.4
-4.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sektör Yöneticileri: Daha Fazla Kripto Düzenlemeleri Yolda!

Kripto sektöründe düzenleyici rüzgarı!

Clock
Paylaş
Sektör Yöneticileri: Daha Fazla Kripto Düzenlemeleri Yolda!

Geçtiğimiz bir kaç yıl içinde, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumlar, kripto kara birimi alanındaki incelemelerini artırarak gri alanları netleştirirken, suçluların peşine düştü. Sektör pek çok düzenleyici eylem görmüş olsa da sektör yöneticileri, daha fazla düzenlemenin yolda olduğunu söylüyor.

728×90 muhabbit - Sektör Yöneticileri: Daha Fazla Kripto Düzenlemeleri Yolda!300x250 muhabbit - Sektör Yöneticileri: Daha Fazla Kripto Düzenlemeleri Yolda!

IDEX CEO’su ve kurucu ortağı Alex Wearn, “Kripto düzenlemesinin son birkaç yılda gerçekten pek ilerlemediğini, bunun yerine uygulama faaliyetlerinde bir artış ve düzenleyici kurumların daha çok rehberlik yaptıklarını” iddia etti. Wearn, “İşletmelerin ve girişimcilerin ne tür faaliyetlere izin verdiğini ve neyin verilmediğini anlamalarına yardımcı olan yaptırım eylemlerini görmeye devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Kripto Sektörü ve Düzenleyici Kurumlar

Bir zamanlar Vahşi Batı olarak adlandırılan kripto endüstrisi birçok yönden olgunlaştı. 2017’de aşırı spekülasyon, dolandırıcılık ve kaynak yaratma ile dolu bir yılın ardından, dijital varlık piyasaları çok yıllı bir düşüş yaşadı ve bunun neticesinde çeşitli ulusal ve uluslararası otoriteler devreye girdi.

Şimdilerde, düzenlemeler genellikle kripto medyasına manşet olmakta. Örneğin Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu, son zamanlarda büyük kripto türev borsası BitMEX’e karşı suçlamalar yaptı. Bununla beraber düzenleyici makamlar, Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin bankaların kripto saklama hizmetleriyle ilgili açıklamalarda görüldüğü gibi bazı yönergeler sundu. Ek olarak, birçok ülke, dijital varlık teknolojisini, her biri temelde kendi CBDC’sini oluşturmak için olan bir yarışta rekabet ettikleri için önemli görüyor.

Blockchain tabanlı token oluşturma platformu Waves’in kurucusu ve CEO’su Sasha Ivanov, bazı açıklamalar yaptı. Ivanov, “Kripto düzenlemesi henüz emekleme aşamasında, ancak geçen yıl CBDC’ler ve vergi politikaları üzerinde bazı önemli gelişmeler gördük” dedi.

Düzenlemeler kesinlikle gelecek yıllarda kripto alanının odak noktası olacak. Artan sayıda yargı alanının düzenlemelere uyması sadece bir an meselesi. Doğru türden düzenlemeler aslında kripto endüstrisi için iyi bir durum. Waves, ortaya çıkan diyaloğun ön saflarında yer almak ve blockchain alanında düzenlemenin, geleceği şekillendirmek için yardımcı olacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde, bazı ülkelerin yönetim organları bu konu hakkındaki çeşitli eylem planlarını ve parametlerini yayınladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kripto alanına yapılan düzenlemeler, blockchain teknolojisinin asıl var olma amacını bozuyor mu?

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar