Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69836.37
-1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3788.42
2.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.76
2.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $622
3.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NE OLDU

Shiba Inu ve CoinMarketCap Arasında Gerginlik!

Bir tarafta popüler meme coin SHIB ve takımı, diğer tarafta CoinMarketCap. Aralarındaki atışma ise haberimizde sizlerle!

Clock
Paylaş
Shiba Inu ve CoinMarketCap Arasında Gerginlik!

Shiba Inu ekibi 14.01.2022 tarihinde Twitter üzerinden takipçilerine bir uyarıda bulundu. Shiba Inu’ya göre CoinMarketCap, platformlarında “bilerek” SHIB’e ait 3 farklı fake adres listeledi.

Shiba Inu’dan Sert İfadeler

Shiba Inu tarafından paylaşılan tweet’te şunlar ifade ediliyor:

728×90 muhabbit - Shiba Inu ve CoinMarketCap Arasında Gerginlik!300x250 muhabbit - Shiba Inu ve CoinMarketCap Arasında Gerginlik!
  • Binance Smart Chain, Solana ve Terra’da yer alan 3 farklı adresin güvenli olmadığı ve kullanılmaması gerektiği,
  • Bu adreslerden SHIB satın alınmaması gerektiği çünkü alındığı takdirde varlıkların geri dönülemez şekilde kaybedilebileceği,
  • CoinMarketCap’e ulaşılmaya çalışıldığı ancak CoinMarketCap’in kendilerine cevap vermediği ve bilerek fake adresleri platformlarında listelemeye devam ettikleri.

İlginizi çekebilir: SHIBA Nedir?

CoinMarketCap’ten Cevap Geldi

Shiba Inu tarafından paylaşılan bu duyuruya CoinMarketCap duyarsız kalmadı. Yine aynı platform olan Twitter üzerinden yanıt verdi ve yatırımcılara durumu açıkladı.

CoinMarketCap söz konusu olan 3 adresin platform üzerinde listelendiğini doğruladı. Ancak bu adreslerin Shiba Inu’nun iddia ettiği gibi fake ve kötü amaçlı adresler olmadığını; bu adreslerin “wormhole” (solucan deliği) adresleri olduğunu aktardı. Wormhole adresler, ağlar arası tokenların taşınmasını sağlayan akıllı kontrat adresleridir.

Yanlış anlaşılma olmaması adına; bu adresler kötü amaçlı değildir. “Wrapped” (Sarılmış) varlıklar için kontrat adresleridir ve kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için zincirler arası işlemlerin yapılabilmesini sağlarlar.

CoinMarketCap ekibi aynı paylaşım üzerinden Shiba Inu’ya ayrıca bir davette bulundu: “Bundan böyle Twitter’dan yazmak yerine lütfen bize resmi kanallar üzerinden ulaşın.”

Shiba Inu ile ilgili daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Bu gerginliğin ardından CoinMarketCap’te 3 adres hala yer alırken, aynı sayfa üzerinde uyarı mesajı da yer alıyor.

SHIB 1200x535 - Shiba Inu ve CoinMarketCap Arasında Gerginlik!

Meme coin SHIB, haberin yazıldığı şu dakikalarda 0,0000302 dolardan değer görürken, son 24 saatte %1.75 değer kaybetmiş durumda. Bakalım önümüzdeki günlerde arası limoni olan bu iki kuruluş barışacak mı? Bunu merak ediyoruz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar