Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65260.42
1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3153.65
4.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.57
10.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.2
1.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Siemens’ten 65 Milyon Dolarlık Polygon Hamlesi!

Alman teknoloji devi Siemens, halka açık bir blok zincirde dijital tahvil ihraç eden ilk şirket oldu.

Clock
Paylaş
Siemens’ten 65 Milyon Dolarlık Polygon Hamlesi!

Teknoloji üretim devi Siemens’ten dev hamle. Siemens 65 milyon dolarlık dijital tahvilini Polygon üzerinde ihraç etti. Alman teknoloji devi Siemens yapmış olduğu bu hamleyle halka açık bir blok zincirde dijital tahvil ihraç eden ilk şirket oldu. Siemens kamuoyuna yaptığı açıklamada, Almanya Elektronik Menkul Kıymetler Yasası’na (eWpG) uygun halka açık bir blockchainde ihraç edilen ilk tahvili çıkardığını belirtti. Söz konusu bu tahviller ise yaklaşık 65 milyon dolar değerinde. 1 yıllık vadeye sahip olduğu bilinen tahvillerin faiz oranı ise henüz kamuoyuyla paylaşılmadı.

728×90 muhabbit - Siemens’ten 65 Milyon Dolarlık Polygon Hamlesi!300x250 muhabbit - Siemens’ten 65 Milyon Dolarlık Polygon Hamlesi!

Siemens, yapmış olduğu bu hamlenin faydalarını ise şu şekilde yorumladı:

“Blockchain üzerinde tahvil ihraç etmek, önceki süreçlere kıyasla bir takım avantajlar sunuyor. Örneğin, kağıt tabanlı küresel sertifikaları ve merkezi takası gereksiz kılar. Dahası tahvil, aracılık yapacak bir bankaya ihtiyaç duymadan doğrudan yatırımcılara satılabilir.”

Siemens

Siemens Kurumsal Mali İşler Sorumlusu Peter Rathgeb: “Almanya’da Dijital Menkul Kıymetlerin Gelişiminde Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştık.”

Siemens Kurumsal Mali İşler Sorumlusu Peter Rathgeb ise konuyla ilişkili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Menkul kıymet ihraç etmek için geleneksel yöntemlerden uzaklaşıp halka açık blockchain’e geçerek geçmişte kullandığımız yöntemlerden çok daha hızlı ve verimli işlemler gerçekleştirebiliriz. Proje ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz başarılı iş birliği sayesinde Almanya’da dijital menkul kıymetlerin gelişiminde önemli bir dönüm noktasına ulaştık.”

Siemens Kurumsal Mali İşler Sorumlusu Peter Rathgeb

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar