Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56847.99
7.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3244.64
2.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.92
1.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.8
-0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Şikago Opsiyon Borsası (Cboe) Kripto Para Borsası ErisX’i Satın Aldı! Kripto Para Adımı Gelebilir!

Yapılan açıklamada hem türev hem de spot kripto para işlemi sunan ErisX’in satın alındığı duyuruldu.

Clock
Paylaş
Şikago Opsiyon Borsası (Cboe) Kripto Para Borsası ErisX’i Satın Aldı! Kripto Para Adımı Gelebilir!

Cboe yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada hem türev hem de spot kripto para işlemi sunan ErisX’in satın alındığı duyuruldu.

2017 yılında Bitcoin için vadeli işlem opsiyonu sunan ilk ABD’li regüle edilmiş borsa olarak öne çıkan Cboe’nin bu adımından, kripto para hizmetlerinin genişletileceği ile ilgili bir çıkarım yapılabilir gibi görünüyor.

Binance BannerBinance Banner

2019 yılında ani bir kararla Bitcoin vadeli işlemlerini durduran Cboe’nin neden böyle bir adım attığı bilinmiyordu. Uzun bir aradan sonra kripto paralar ile ilgili yeniden adım atan Cboe’nin kripto para alanına yeniden giriş yaptığı söylenebilir.

ProShares ETF’nin SEC tarafından onaylanmasının hemen ardından gelen satın alımın, SEC’in pozitif adımından gelen destekle gerçekleştiği düşünülüyor. Pro Shares ETF’i ilk günden 1 Milyar $ hacime ulaşırken, geleneksel borsalarda da Bitcoin işlemlerinin talep gördüğü net bir şekilde anlaşılabiliyor. CME tarafından da Bitcoin vadelilerinde de rekor açık pozisyon miktarına ulaşılırken, talep her geçen gün daha da artmaya devam ediyor.

ErisX 2018 yılında kurulan bir kripto para borsası olarak öne çıkıyor. ABD merkezli kuruluş, CFTC tarafından düzenlenirken, hem spot hem de türev işlemleri için imkan tanıyor.

Sizce Cboe tarafında yeniden kripto para adımı gelecek mi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar