Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64063.99
-3.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3140.19
-9.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.89
-10.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $559.9
-4.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Silicon Valley Bankası’nı Desteklemek İçin Yatırımcılar Bir Araya Geldi!

Silicon Valley Bankası için destek büyüyor!

Clock
Paylaş
Silicon Valley Bankası’nı Desteklemek İçin Yatırımcılar Bir Araya Geldi!

ABD’nin en önemli banklarından biri olan Silicon Valley Bankası’nın (SVB), iflas haberlerinden sonra banka ile çalışan yatırımcılar bir araya gelmeye başladı.

40 yılı aşkın süredir bankacılık sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi olan SVB’nin işlemlerini durdurmasından sonra 125 civarındaki girişimci şirket (VC) ve yatırımcı bir araya gelerek bankanın satın alınma ve uygun şekilde yeniden aktif şekilde çalışması sürecini daha rahatlatmak için bir araya geldi.

728×90 muhabbit - Silicon Valley Bankası’nı Desteklemek İçin Yatırımcılar Bir Araya Geldi!300x250 muhabbit - Silicon Valley Bankası’nı Desteklemek İçin Yatırımcılar Bir Araya Geldi!

125 VC ve yatırımcı, bankanın çöküşünün etkisini ve bu etkinin teknoloji şirketleri üzerindeki etkisini sınırlamak için SVB’yi destekleyen bir bildiri imzaladı. Girişimci şirketlerin arasında Sequoia Capital ve General Catalyst gibi şirketler bulunuyor.

Bloomberg’in raporuna göre, yüksek profile sahip bir grup yatırımcı Zoom uygulaması üzerinden bir dizi toplantı gerçekleştirdi. General Catalyst’in CEO’su Hemant Taneja, birçok girişimci şirketin ortaklaşa aldığı kararın bankayı desteklemek olduğunu belirterek bir açıklamada bulundu:

“Silicon Valley Bankası’nın satın alınması ve uygun şekilde tekrar ayağa kaldırılma etkinliğini güçlü bir şekilde destekleyeceğiz ve portföy şirketlerimizin SVB ile bankacılık ilişkilerini sürdürmeye teşvik edeceğiz.”

Silicon Valley Bankası’na Destekler Artıyor

Bu açıklamaya benzer bir şekilde startup inkübatörü Y Combinator bir dilekçe yayımladı. Bu dilekçe, mevduat sahiplerinin bir bütün haline getirilmesini ve bu felaketi önlemek için düzenleme yapılmasını talep ediyor. Dilekçe hakkında açıklama yapan Y Combinator’un CEO’su Gary Tan, dilekçeye birçok kişinin imza attığını açıkladı. Tan, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi Başkanı Martin Gruenberg de dahil olmak üzere, 2.800 kurucu ve 180.000 çalışandan imza alındığını belirtti.

Silicon Valley Bankası’nın kurtarılmasına itiraz eden Hintli girişimci Ashneer Grover, Bloomberg’e konuşarak alınan kararlar hakkında şu sözleri söyledi:

“Şu anki durumun kontrol altına alınmasında rolümüzün olduğunu herkes anlıyor. Ancak, bankaların bürokratik, Birleşmiş Milletler tipi ortak kararlar alarak ve sadece para dökülerek kurtarılamadığını hatırlatırım. Bu iyi bir niyet ve güçlü bir irade gerektirir.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar