Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63531.72
2.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3481.7
1.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.77
-2.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.4
1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Silvergate, 2022’nin İlk Çeyreğinde 142 Milyar Dolarlık Kripto Para Transferi Gerçekleştirdi!

Banka, 2022’nin ilk çeyreğinde kripto para borsaları ve finans kurumları arasında 142 milyar dolar değerinde transfer gerçekleştirdi.

Clock
Paylaş
Silvergate, 2022’nin İlk Çeyreğinde 142 Milyar Dolarlık Kripto Para Transferi Gerçekleştirdi!

19 Nisan 2022 Salı günü Silvergate Bank, 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını açıkladı. Finans kurumları için kripto para ve itibari para köprüsü olan olan Silvergate Bank, net gelirini bir önceki yıla göre neredeyse ikiye katladı. Banka, 2022’nin ilk çeyreğinde 24,7 milyon dolarlık net gelir sağlamış oldu.

Binance BannerBinance Banner

Kripto para piyasasının büyümesiyle birlikte banka, kurumsal veya büyük yatırımcıların kripto para borsalarına dolar veya euro transfer etmesini sağlıyor. Kullanıcılar, bankanın transferleri daha kolay yapılmasını sağlayan Silvergate Exchange Network’ü (SEN) kullanıyor.

Kripto para piyasasının 2022 yılına iyi başladığı söylenemez. Bitcoin, fiyat olarak sert düşüşler yaşadı. Bununla birlikte diğer tokenlar da bu düşüşlerden etkilendi. Silvergate, Silvergate Exchange Network’ü (SEN) kullanarak, 2021’in ilk çeyreğinde 167 milyar dolar, 2022’nin ilk çeyreğinde ise 142 milyar dolarlık kripto para transfer gerçekleştirdi.

Banka, geçen seneye göre daha az kripto para transferi yaptı. Bunun bir sebebi de Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) spot işlem hacmi yıllık zaman diliminde %33’lük bir düşüş yaşaması olabilir. Kripto para piyasasının bu durumu haliyle aracı kurumları da etkiliyor.

Kripto para saklama hizmeti veren Silvergate, bu sene taleplerin çok arttığını belirtti. Silvergate, 2021’in ilk çeyreğinde yatırımcılardan gelen talep doğrultusunda 6,4 milyar dolar değerindeki kripto para için saklama hizmeti verdiğini açıkladı. Banka, 2022’nin ilk çeyreğinde ise saklama hizmeti verdiği kripto paraların değerinin yaklaşık 14,7 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Diem
Diem

Silvergate Diem’i Satın Almıştı!

Silvergate, Mark Zuckerberg’in stablecoin projesi olan Diem’i, feshedildikten sonra 182 milyon dolara satın aldığını bildirmişti. Silvergate, stablecoin ile ilgili alanların çok önemli olduğunu düşünüyor.

Son olarak Silvergate, geleneksel bankalar gibi gelirinin büyük bir kısmını faiz gelirlerinden elde ediyor.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar