Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53301.1
3.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3149
3.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.84
5.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.1
3.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Simplex: Perakende Yatırımcılar Dipten Alıyor

Fiat para birimlerinden kripto paralara geçişte birçok kolaylık sunan Simplex, geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüş ile birlikte perakende yatırımcıların “dipten alım” yaptığını belirtiyor.

Clock
Paylaş
Simplex: Perakende Yatırımcılar Dipten Alıyor

Fiat para birimlerinden kripto paralara geçişte birçok kolaylık sunan Simplex, geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüş ile birlikte perakende yatırımcıların “dipten alım” yaptığını belirtiyor.

Binance BannerBinance Banner

Yapılan açıklamaya göre Simplex aracılığı ile 12-14 Mart arasında “fiat”tan “kripto”ya geçişlerde en çok Bitcoin (BTC) satın alınmış. Alıcıların neredeyse yüzde 59,6’sı sadece Bitcoin talep etmiş.

Bitcoin’in ardından ise yüzde 12.6 ile Tether (USDT) ve yüzde 9.7 ile Ethereum (ETH) gelmekte.

Aşağı yönlü hareket yatırımcıların kripto para alma isteğini azaltmamış görünüyor. Hatta hacimlere baktığımızda ise birçok kişinin düşüşleri bir alım fırsatı olarak gördüğünü söyleyebiliriz.

NIMROD LEHAVI SIMPLEX CEO

Satın alımları coğrafi olarak da analiz ettiklerini belirten Lehavi, alımların yüzde 33,2’sinin avrupa pazarından, yüzde 22,3’ünün asya pazarından, yüzde 16,5’inin ise ABD üzerinden gelidğini belirtiyor.

Simplex Hacminde 4 Kat Artış

Düşüş döneminde geçmiş dönemlere kıyasla 4 kat bir hacim artışı görüldüğünü belirten Simplex, ilginin kesinlikle azalmadığını, aksine arttığını tasdikliyor.

Bildiğiniz üzere Simplex, kredi kartı ve debit kartlar aracılığı ile kripto para satın alımına aracılık etmekte. Huobi, Binance, Poloniex gibi birçok önemli kripto para borsası ile partner olan Simplex’in toplamda 120 iş ortağı bulunmakta.

Daha önceki haberimizde sizlere “Herkes satıyor ise kim alıyor?” yöneltmiştim. Kısmen de olsa Simplex bu soruya cevap veriyor gibi görünüyor. Son satışlar ile birlikte kripto para borsalarında büyük düşüşler yaşansa da hacim anlamın en yüksek seviyeler görülmekte.

Böyle volatil zamanlarda ise eğer şimdiye kadar herhangi bir harekette bulunmadıysanız en iyi seçenek, ortalığın sakinleşmesini bekleyip toz bulutunun ortadan kalkmasını beklemek olacaktır diye düşünüyorum.

Yine de Muhabbit ailesi olarak düşüncelerimizi bir yatırım tavsiyesi olarak almamanızı tavsiye ediyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar