Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63317.88
-4.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3098.58
-4.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.54
-5.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549
-4.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Singapur Girişimcilere Corda Desteği Sunacak!

Singapur Fintech Derneği, yeni girişimcilere destek amacı ile R3’ün Corda blockchaininden yararlanmalarını sağlayacak!

Clock
Paylaş
Singapur Girişimcilere Corda Desteği Sunacak!

Singapur Fintech Derneği (SFA)  ve R3, SFA üzerindeki  girişimcilerin R3’ün Corda blockchainine erişimini sağlamak amacı ile bir ortaklık kurdu.

14 Temmuz tarihinde yapılan bir duyuruya göre SFA, yeni kurulan işletmelerin R3’ün “Girişim Geliştirme” programından destek alacağını açıkladı. Ayrıca, bu işbirliğinin yeni işletmeler için Corda blockchain ekosistemine giden bir kapı olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

728×90 muhabbit - Singapur Girişimcilere Corda Desteği Sunacak!300x250 muhabbit - Singapur Girişimcilere Corda Desteği Sunacak!

Corda, finansal hizmetler, sigorta ve sağlık gibi çeşitli sektörler için uygulamalar oluşturan ve 350’den fazla katılımcının geliştirdiği bir ağ tarafından kullanılan açık kaynaklı bir kurumsal blockchain platformudur.

Corda blockchain platformuna erişimin,SFA girişimlerinin maliyetlerini azaltma, yeni gelir akışları sağlama ve iç-dış pazarları yeniden şekillendirme fırsatı sunması bekleniyor.

R3 Girişim Geliştirme Programı, katılımcılarına, topluluk etkinliklerine, çalıştaylara, endüstri üyelerinden mentorluk erişiminin yanı sıra, yatırımcılarla ilişkiler kurma konusunda yardım sağlayacak.

SFA, R3 ile olan ortaklığının ve kurulan derneğin, şehir devletinin blockchain ekosistemine yapılan uzun vadeli bir taahhüdünün bir parçası olduğunu söyledi.

SFA başkanı Chia Hock Lai, “Girişim yolculuğunda yeni kurulmuş blockchain şirketlerini desteklemek amacıyla yapılan bu tarz bir işbirliği, SFA’nın daha güçlü ve daha kapsayıcı bir Fintech ekosistemi oluşturmak için tam olarak aradığı senaryodur.

R3 ile yapılan iş birliğinden önce SFA, IMDA’nın OpenNodes girişimi, Tribe Accelerator, F10 ve LongHash ile ortaklıklar kurmuştu.

Ayrıca bu Haziran’da 5000’den fazla katılımcıyı bir araya getiren, hükümet destekli bir sanal blockchain etkinliği olan Singapur Blockchain Haftasında yer aldı.

Corda’nın Temel Vizyonu

Geçen sonbahar raporlarına göre R3’ün Corda platformunun, mühendisler ve şirketin üst yönetimi arasındaki temel anlaşmazlıkların merkezinde yer aldığı iddia edildi.

Kaynaklara göre, R3’ün kişiliği ile doğru orantılı olarak firma bazı sıkıntılar yaşıyor. Sıkıntılar ise, finansal yazılım şirketi olarak faaliyet göstermek ve daha geniş bir teknoloji konsorsiyumuna liderlik etmek olarak değerlendirildi. Bu durum ile birlikte, geliştirdikleri ürünün tasarım ve geliştirilmesinde gecikmelere neden olan faktörlerden biri oldukları iddia edildi.

Görünüşe göre, Singapur geçmiş yıllarda yaptığı ortaklıklar ile birlikte blockchain sektöründe hızlanmak istiyor. Bakalım R3 ile yapılan yeni ortaklıklar Singapur için neler getirecek?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar