Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64889.35
0.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3111.37
0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.76
3.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.8
1.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Singapur Merkez Bankası, Dev Şirketler İle DeFi Alanına Odaklandı!

DBS Bank ve JPMorgan, yeni projede pilot uygulama yapacak.

Clock
Paylaş
Singapur Merkez Bankası, Dev Şirketler İle DeFi Alanına Odaklandı!

Singapur Merkez Bankası (MAS), merkeziyetsiz finansın (DeFi) kullanım alanlarını araştırmak için büyük bankalar ve finansal hizmetler şirketleriyle ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu kapsamda başlatılan Guardian projesinin ilk pilot uygulayıcıları ise DBS Bank ve JPMorgan olacak.

728×90 muhabbit - Singapur Merkez Bankası, Dev Şirketler İle DeFi Alanına Odaklandı!300x250 muhabbit - Singapur Merkez Bankası, Dev Şirketler İle DeFi Alanına Odaklandı!

Merkez Bankası, yaptığı açıklama ile yeni projeyi şu şekilde tanımladı:

“Varlık tokenizasyonunun ekonomik potansiyelini ve katma değerli kullanım durumlarını keşfetmeye çalışan, finans sektörüyle iş birliğine dayalı bir girişim.”

Haberi kısa süre önce düzenlenen Asia Tech x Singapur Zirvesi’nde duyuran Singapur Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Politikaları Bakanı Heng Swee Keat, projeye desteklerini açıkladı.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Project Guardian kapsamındaki ilk endüstri pilot çalışmasının, finansman piyasalarındaki potansiyel DeFi uygulamalarını keşfedeceğini belirten MAS, şu ifadelere yer verdi:

“DBS Bank Ltd., JP Morgan ve Marketnode tarafından yönetilen pilot çalışma, tokenize tahviller ve mevduatlardan oluşan izinli bir likidite havuzunun oluşturulmasını içeriyor. Pilot çalışma, akıllı sözleşmelerin yürütülmesi yoluyla halka açık bir blok zinciri tabanlı ağ üzerinde güvenli borçlanma ve borç vermeyi hedefliyor.”

Defi Muhabbit - Singapur Merkez Bankası, Dev Şirketler İle DeFi Alanına Odaklandı!

MAS Yenilikleri Yakından İzliyor

Merkez Bankası Fintech Bölümü Başkanı Sopnendu Mohanty, yaptığı açıklamada MAS’ın dijital varlık ekosistemindeki yenilikleri ve büyümeyi yakından izlediğini belirtti. Ayrıca, tüketiciler, yatırımcılar ve finansal sistem için yeni teknolojilerle gelen potansiyel fırsatlar ve riskler üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi.

“Project Guardian, risklerin azaltılarak DeFi’ın faydalarından yararlanmak için gereken düzenleyici kurallar hakkında politika piyasalarını bilgilendirmeye hizmet edecek.”

Son olarak açıklama yapan, Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası DBS’de Planlama ve Strateji Başkanı Han Kwee Juan şunları söyledi:

“DBS, alım satım, swap ve uzlaşmada verimliliği ve ölçeklenebilirliği artıracak olan, potansiyel dijital varlıkları ve DeFi kavramlarının kullanımını keşfetme sorumluluğunu üstlenmekten memnuniyet duyuyor.” 

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar