Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $55975.3
9.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3219.67
4.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.16
6.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396
2.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Singapur, NFT İşlemlerinden Elde Edilen Gelirleri Vergilendiriyor!

Bakan, düzenleyici otorite tarafından düzenlenip düzenlenmeyeceğini belirlemek için tokenların temel özelliklerini incelediklerini sözlerine ekledi.

Clock
Paylaş
Singapur, NFT İşlemlerinden Elde Edilen Gelirleri Vergilendiriyor!

Singapur Maliye Bakanı Lawrence Wong, NFT işlemlerinden ve ticaretinden elde edilen kazançlar için gelir vergisi kurallarının geçerli olduğunu belirtti. Ayrıca gelir vergisi oranının NFT’nin niteliğine ve kullanımına göre belirleneceğini sözlerine ekledi.

Binance BannerBinance Banner

NFT’leri Vergilendirme

The Business Times’ın haberine göre, Singapur Maliye Bakanı Lawrence Wong, konuyla ilgili parlamentoya karşı bir konuşma gerçekleştirdi. Vergilendirmeyle ilgili kuralların, NFT işlemlerinden ya da ticaretinden elde edilen gelirler için geçerli olacağını söyledi. Wong ayrıca, Singapur’da bir sermaye vergisi rejiminin olmamasından dolayı NFT işlemlerinden sermaye kazancı elde eden kişilerin bu vergiye tabi olmayacağını belirtti.

Daha fazla Singapur haberi için tıklayabilirsiniz.

Singapur Kripto Varlık Merkezi Olabilir Mi?

Singapurlu yetkililer; 2022 Ocak ayının başlarında vatandaşları dijital yatırım araçlarıyla, özellikle de gelişmekte olan NFT ve metaverse sektörüyle ilgili kararlar konusunda uyarmıştı. Asya’nın gelecekte kripto varlık merkezine dönüşme olasılığına rağmen Singapurlu düzenleyiciler dijital yatırımlar üzerinde çok daha fazla kontrol sağlamaya çalıştı. Ayrıca blockchain, DeFi (merkezi olmayan finans), NFT’ler ve metaverse gibi teknolojilerle ilişkili riskleri yakından araştırmaya devam etti.

Singapur merkez bankası, geçtiğimiz şubat ayında yaptığı bir açıklamada NFT piyasasını düzenlemeyeceklerini söylemişti. Singapur Para Otoritesinden (MAS) sorumlu Bakan Tharman Shanmugaratnam, NFT faaliyetlerini düzenlemeye ilişkin bir meclis sorusuna yanıt olarak şunları söyledi:

MAS, insanların paralarını yatırmayı seçtikleri her şeyi düzenleyemiyor. Bir ürünün ya da faaliyetin MAS’ın düzenleyici görevine girip girmemesi gerektiğini değerlendirirken bir varlığın özünü dikkate alıyoruz. MAS, daha önceki birkaç örnekte olduğu gibi, bu tür varlıkların doğası gereği NFT’leri şu anda düzenlememektedir. Bu aynı zamanda diğer önde gelen yargı mercilerinin çoğu tarafından alınan bir tutumdur.

Tharman Shanmugaratnam, son olarak tüketicilerden her zaman çok fazla dikkatli olmalarını istedi. MAS’ın “teknolojiden bağımsız bir duruş” seçtiğini açıkladı. Öncelikle düzenleyici otorite tarafından düzenlenip düzenlenmeyeceğini belirlemek için tokenların temel özelliklerini de incelediklerini sözlerine ekledi. Ayrıca ”Bir NFT, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yasası (SFA) kapsamında bir sermaye piyasasının ürün özelliklerini taşıyorsa MAS’ın da düzenleyici gereksinimlerine tabi olacaktır.” dedi.

Bu arada, MAS Genel Müdürü Ravi Menon, Bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklama planlarının olmadığını da açıklamıştı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar