Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65615.76
-1.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3529.84
-1.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.46
-5.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.7
-1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Singapur Para Otoritesi (MAS), Küresel Düzenleyicilerle Bir Araya Geliyor

Clock
Paylaş
Singapur Para Otoritesi (MAS), Küresel Düzenleyicilerle Bir Araya Geliyor

Singapur Para Otoritesi (MAS), dijital varlık sektörünün gelişimini hızlandırmak ve düzenlemeleri iyileştirmek amacıyla dünya genelinde önde gelen finansal düzenleyici kurumlarla iş birliği yapıyor.

Bu atılım, dijital varlıkların uluslararası olarak büyümesini desteklemeyi, düzenleyici çerçeveleri geliştirmeyi ve sektörün sorunsuz işleyişini sağlamayı hedefliyor.

728×90 muhabbit - Singapur Para Otoritesi (MAS), Küresel Düzenleyicilerle Bir Araya Geliyor300x250 muhabbit - Singapur Para Otoritesi (MAS), Küresel Düzenleyicilerle Bir Araya Geliyor

Sınırları Aşan İş birliği

MAS, bu önemli adımı tek başına atmıyor; Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) ve Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA) gibi dünyanın önde gelen düzenleyici kurumlarının da katkılarıyla bir araya geliniyor. Bu güçlü kurumlar; sabit gelir, döviz ve varlık yönetimi ürünleri gibi alanlara odaklanarak dijital varlık pilot projelerini destekliyorlar.

MAS, Project Guardian adı altında 15 finansal kuruluşu aktif olarak iş birliği yapmaya davet etti. Bu iş birliği sayesinde kurumlar, varlık tokenizasyonuna daha derin odaklanarak pilot projelerine başladılar.

FSA, FCA ve FINMA gibi düzenleyici kurumlardan oluşan yeni politika belirleyici grup, sektörün yararı için önemli hedeflere odaklanmış durumda. Dijital varlıkların yasal ve politik yönlerini tartışıyor, potansiyel riskleri belirliyor ve mevcut politika boşluklarını tanımlıyorlar. Dijital varlık ağları için ortak standartları teşvik etmeyi, iş birliği fırsatlarını sağlamayı hedefliyorlar.

Aynı zamanda, düzenleyicilerle sektör temsilcileri arasında bilgi paylaşımını destekleme taahhüdünde bulunuyorlar.

MAS Genel Müdür Yardımcısı Leong Sing Chiong, dijital varlık inovasyonunun potansiyelini ve zorluklarını daha iyi anlamak için politika yapıcılar arasındaki bu ortaklığı vurguladı. Bu iş birliği sayesinde, ortak bir vizyonla güçlü standartların ve düzenlemelerin geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu düzenlemeler, uluslararası dijital varlık faaliyetlerini destekleyerek gelişen ve sürdürülebilir bir dijital varlık ekosistemine zemin hazırlamayı hedefliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar