Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61105.97
1.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3348.07
1.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.67
6.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $402.8
-1.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Şirket Bilançosuna Göre, Tesla’nın Cüzdanında 1.26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Elon Musk’ın kurucusu olduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla, cüzdanında Bitcoin tutmaya devam ediyor

Clock
Paylaş
Şirket Bilançosuna Göre, Tesla’nın Cüzdanında 1.26 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Elon Musk’ın kurucusu olduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla, cüzdanında Bitcoin tutmaya devam ediyor. Şirketin bilançosuna göre Tesla, 1.26 milyar dolarlık kripto parayı kasasında saklamaya devam ediyor. Şirket, 2021 yılının ilk çeyreğinden bu yana kripto paralarla ilgili başka bir işlem yapmadı.

Binance BannerBinance Banner

Tesla Bitcoin’lerini Saklamaya Devam Ediyor!

Tesla, (20 Nisan 2022) Çarşamba günü, 2022 yılının ilk çeyreğine dair şirket bilançosu raporunu yayımladı. Elektrikli otomobil şirketi Tesla, yaşanan enflasyona rağmen Wall Street tahminlerini aştı ve yüksek kârlar elde ettiğini bildirdi.

2021 yılında şirketin geliri yaklaşık olarak 10,39 milyar dolardı. 2022 yılında Tesla, gelirini neredeyse ikiye katlayarak 18,76 milyar dolara çıkardı. Şirket, geçen yıla göre %84 daha fazla kâr etmiş oldu.

Bilançoyu incelemeye devam ettiğimizde, Tesla’nın 2021 yılında 438 milyon dolar olan kazancı, bu yılın ilk çeyreğinde %658 artarak 3,32 milyar dolara yükseldi. Musk konu hakında şunları söyledi:

“Daha önce gelecek konusunda hiç bu kadar heyecanlı olmamıştım. Artık eskisinden daha iyimserim.”

İlginizi Çekebilir: Elon Musk Kimdir?

Tesla’nın nakit akışı tablosuna bakıldığında, şirketin, geçen yılın ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığı, daha sonra bunun bir kısmını yine 2021’in ilk çeyreğinde sattığı gözlemleniyor.

Yaklaşık 250 milyon dolar değerindeki Bitcoin satışı ile ilgili konuşan Elon Musk, kripto para piyasasının gerçekten likit olup olmadığını test etmek için böyle bir aksiyon aldığını belirtmişti.

Tesla Dogecoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor!

2022 yılının Ocak ayında Tesla, bazı ürünler için, memecoin olarak bilinen Dogecoin’i (DOGE) ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Başta Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden şirket daha sonra bu kararından vazgeçmişti. Açıklama olarak Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin doğaya çok zarar verdiğini söylemişti.

Şirket bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i desteklemiyor. Elon Musk’ın Dogecoin’i tercih etmesinin sebeplerinden biri de doğaya daha az zarar vermesi olduğunu söyleyebiliriz.

Elon Musk, Bitcoin’i bir yatırım olarak gördüğünü söylemişti. Bununla birlikte Musk, Dogecoin’in ise günlük ödeme işlemleri için daha uygun olduğunu belirtmişti. Tesla’nın Kurucusu, daha önce kişisel olarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) satın aldığını ve bunları satmayacağını açıklamıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar