Muhabbit

Skechers Metaverse’e Giriyor!

Nike ve Adidas’tan sonra Skechers da metaverse dünyasına adım atıyor. Yapılan duyuruya göre büyük marka, Decentraland’de mağaza açacak.

skechers metaverse

Rahat ve güzel spor ayakkabılar tasarlayan Skechers, öncü rakipleri Nike ve Adidas gibi metaverse sektörüne gireceğini duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 3. spor ayakkabı markası olarak nitelendirilen şirket, Decentraland Fashion District’te (Decentraland Moda Bölgesi) mağaza açıyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Decentraland’de Skecher Mağazası

Skechers yaptığı duyuruda metaverse’e girdiğini açıkladı. Bir “lifestyle” (hayat tarzı) markası olan Skechers, Decentraland’de mağaza açan ilk spor giyim markası olacak. Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde, sanal ayakkabı ve konfeksiyon ürünleri satmak için ticari marka başvuruları da yaptı.

İlginizi çekebilir: Decentraland (MANA) Nedir?

Skechers Başkanı Michael Greenberg, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

Günümüze ayak uydurmak zorundayız. Bu sanal çağda, markamızı tanıtacak ve geliştirecek yeni yollar var ve bunlardan en önemlisi de metaverse. Decentraland ile yaptığımız anlaşma Skechers’ın geleceği için çok önemli.

Daha fazla Decentraland haberi için buraya bakabilirsiniz.

Skechers Hakkında

Küresel ölçekte büyüme gösteren “hayat tarzı” makası Skechers; milyonlarca tüketiciye spor ürünleri, iş ayakkabıları, çocuk ürünleri satışı yapıyor. Bugün Türkiye’de de büyük bir müşteri kitlesi olan firma, 2021 yılında 6,29 milyar dolarlık bir satış hacmine ulaşmıştı. Şirketin hedefi ise 2026 yılına kadar 10 milyar dolarlık bir satış hacmi yakalamak.

Spor markaları ardı ardına metaverse ekosistemine giriyor. Adidas ve Nike bu konuda öncülerden oldu ve bu markalar hakkında epey haber yaptık. Önümüzdeki zamanlarda Skechers’tan ne gibi yeni adımlar gelecek, merakla bekliyoruz.

Daha fazla Metaverse Haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version