Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70148
-1.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3782.99
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.15
2.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.3
3.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Skew: Binance BitMEX’i Geçti!

Paylaşılan verilerde son dönemde ülkemizde de popülerleşen “Perpetual Swap” ürünün Bitcoin tahtasındaki en likit borsanın Binance Futures olduğu belirtildi.

Clock
Paylaş
Skew: Binance BitMEX’i Geçti!

Blockchain analiz şirketi Skew, paylaştığı yeni veri ile birlikte Binance’in BitMEX’i geçtiğini açıkladı.

Paylaşılan verilerde son dönemde ülkemizde de popülerleşen “Perpetual Swap” ürünün Bitcoin tahtasındaki en likit borsanın Binance Futures olduğu belirtildi.

728×90 muhabbit - Skew: Binance BitMEX'i Geçti!300x250 muhabbit - Skew: Binance BitMEX'i Geçti!

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

Ekran Resmi 2020 10 29 14.39.44 1024x568 1 - Skew: Binance BitMEX'i Geçti!
BitMEX vs Binance

Bildiğiniz üzere BitMEX, geçtiğimiz haftalarda gözaltı haberleri ile gündeme gelmişti. Kripto para ekosisteminin en bilinen isimlerinden BitMEX CEO’su Arthur Hayes görevinden istifa etmiş, BitMEX CTO’su Samuel Reed gözaltına alınmıştı. Daha sonra ortaya çıkan verilere göre Samuel Reed 5 Milyon $ kefaretle serbest bırakılmıştı.

Yaşanan olayların ardından BitMEX, büyük bir hacim kaybına uğramıştı. Büyük çıkışların yaşandığı kripto türev borsasında bu durum likiditeye de yansımış durumda.

Geçtiğimiz Mart ayında Bitcoin’in düşüşü sırasında çöken ve yanıt vermeyen BitMEX, o günden bugüne sürekli bir kayıp yaşıyordu. Devam eden süreçte yatırımcıların BitMEX tercihini yavaş yavaş değiştirmeye başladığı görülüyor.

KYC İstemiyordu

Bu sabah saatlerinde yapılan açıklama ile birlikte BitMEX, kullanıcılarının KYC işlemlerini tamamlaması için bir haftası olduğunu duyurdu. Geçmişte BitMEX kullanıcılarından KYC onayı talep etmemekteydi. Bu noktada zorunlu hale gelen KYC işlemleri bazı kullanıcıların da platformu terk etmesine sebep olabilir.

Bildiğiniz üzere bazı yatırımcılar kimlik bilgilerini borsalar ile paylaşmak istemiyor. Bu noktada her ne kadar sayıları fazla kalmasa da KYC onayı talep etmeyen borsalar bulunuyor. Bu kullanıcıların diğer borsalara geçiş yapması söz konusu olabilir.

Sizce BitMEX tahtını geri alabilir mi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar