Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63432
5.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3061.19
3.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.64
6.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.1
5.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Skybridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci: Bitcoin Birçok Ülkede Yasal Para Birimi Olacak!

Anthony Scaramucci, daha fazla ülkenin Bitcoin’i yasal hale getirmesini bekliyor.

Clock
Paylaş
Skybridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci: Bitcoin Birçok Ülkede Yasal Para Birimi Olacak!

Yatırım yönetimi firması Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, daha fazla ülkenin Bitcoin’i yasal olarak benimsemesini beklediğini dile getirdi.

Yakın zaman önce Marketwatch ile yaptığı röportajda, Bitcoin’i mevcut durumunda erken benimsenen bir teknolojik varlık olarak gördüğünü belirten Scaramucci şu ifadelere yer verdi:

728×90 muhabbit - Skybridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci: Bitcoin Birçok Ülkede Yasal Para Birimi Olacak!300x250 muhabbit - Skybridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci: Bitcoin Birçok Ülkede Yasal Para Birimi Olacak!

“Bitcoin’in sadece El Salvador’da değil, zaman içinde birçok Latin Amerika ülkesi tarafından yasal olarak kullanılacağını düşünüyorum.”

Bilindiği üzere El Salvador, geçtiğimiz yıl eylül ayında Bitcoin’i ABD dolarının yanında yasal bir ödeme aracı olarak kabul ettiğini tüm dünyaya açıklamıştı. Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele kendilerinin bu alanda devrim başlattığını belirterek, yakın zaman içinde iki ülkenin daha BTC’yi bu yıl yasal olarak kabul edeceğini dile getirmişti.

EL SALVADOR - Skybridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci: Bitcoin Birçok Ülkede Yasal Para Birimi Olacak!
EL-SALVADOR

Bukele’nin görüşünü destekler nitelikte bir açıklama da Devere Group CEO’su Nigel Green tarafından geldi. Grenn, yakın zaman önceki açıklamasında, bu yıl içinde üç ülkenin daha Bitcoin’i yasal olarak kabul edeceğini söyledi.

Bunun yanında Scaramucci kısa süre önce 100.000 dolara ulaşacağını belirttiği Bitcoin fiyat tahminini artırarak, uzun vadede 500.000 dolara ulaşabilme potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Buna ek olarak yönetici, 2025 yılının sonuna kadar bir milyardan fazla cüzdanın Bitcoin tutmasını beklediğini dile getiriyor. Ayrıca, BTC kullanıcılarının sayısının önümüzdeki on yılda 2,5 ila 3 milyara ulaşmasının da sürpriz olmayacağını dile getiriyor.

“Oraya ulaştığında, o zaman olgun bir varlık olarak düşünüyorum, enflasyondan korunma işlevi görüp görmediği hakkında konuşabiliriz.”

Bitcoin ve Enflasyon Açıklamaları

Tüm bu olumlu açıklamaların yanında Scaramucci, son zamanlarda birkaç kez Bitcoin’i henüz enflasyona karşı bir korunma olarak görmediğini dile getirdi.

Bu konuda ise son dönemlerde, yatırımcılar ve fon yöneticileri arasında farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Geçen yıl mart ayında Bank of America, Bitcoin’in, enflasyondan korunma için yeterince etkili olmadığını açıkladı.

Bitcoin Muhabbit - Skybridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci: Bitcoin Birçok Ülkede Yasal Para Birimi Olacak!

Haziran ayında Goldman Sachs, Bitcoin’in altına değil bakıra alternatif bir enflasyon koruması olduğunu söyledi. Hatırlanacağı üzere dev yatırım bankası daha önce Bitcoin’i perakende enflasyon riskinden korunma aracı olarak tanımlamıştı.

Buna karşılık, küresel yatırım bankası JPMorgan, ekim ayında, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i enflasyona karşı daha iyi bir koruma olarak gördüklerini belirterek, Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olduğunu söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar