Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69510
-2.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3679.4
-3.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.78
-3.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $613.7
-0.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Solana, ağ tıkanıklığı hakkında açıklamada bulundu!

Clock
Paylaş
Solana, ağ tıkanıklığı hakkında açıklamada bulundu!

Son günlerde Solana ağı, spam işlemlerden kaynaklanan yoğunlukla karşı karşıya kaldı. Bu durum, işlem süreçlerinde gecikmelere neden oldu. Phantom cüzdan uygulaması kullanıcıları ve diğer Solana uygulama kullanıcıları yoğunluktan etkilendiklerini ve işlemlerinin tamamlanması için daha uzun süre beklemeleri gerektiğini bildirdiler.

728×90 muhabbit - Solana, ağ tıkanıklığı hakkında açıklamada bulundu!300x250 muhabbit - Solana, ağ tıkanıklığı hakkında açıklamada bulundu!

Yoğunluk sorunu, özellikle botların normal kullanıcıların aktivitelerini önceliklendirmeye çalıştığı spam işlemlerinin artışına bağlanıyor. Ayrıca yeni memecoin’lerin piyasaya sürülmesii şlem hacminde bir artışa yol açarak blok alanı için büyük talep oluşturdu ve birçok kullanıcının erişimini engelledi.

Solana Ekibi: “Solana ağı, büyük bir trafik akışıyla bir kez daha savaşıyor.”

Konuyla ilişkili olarak Solana ekibi şu açıklamayı yaptı:

“Solana ağı büyük bir trafik akışıyla bir kez daha savaşıyor. Hata düzeltmeleri önümüzdeki hafta devreye girecek ve işler iyileşmeye başlayacak.”

Solana ekibi

2024’ün ilk çeyreğinde Solana önemli ölçüde memecoin aktivitesi gördü. Ve Solana DEX’lerindeki yeni token’lerin sayısı rekor seviyeye ulaştı. Bu artan aktivite Solana’ya duyulan artan ilgiyi yansıtıyor. Ancak spam işlemlerin artması da ağ için bir darboğaz haline geldi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar