Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56744.54
5.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3228.5
2.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.04
0.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.7
-1.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Solana (SOL) Üzerindeki Kilitli Değer Miktarı 3 Milyar $’ı Aştı!

An itibarıyla DeFiLlama tarafından paylaşılan verilere göre ağ üzerindeki merkezsiz uygulamalar üzerindeki kilitli değer miktarı 3.11 Milyar $ seviyesinde bulunuyor.

Clock
Paylaş
Solana (SOL) Üzerindeki Kilitli Değer Miktarı 3 Milyar $’ı Aştı!

Popüler blockchain ağı Solana (SOL) üzerindeki kilitli varlık miktarı artmaya devam ediyor. An itibarıyla DeFiLlama tarafından paylaşılan verilere göre ağ üzerindeki merkezsiz uygulamalar üzerindeki kilitli değer miktarı 3.11 Milyar $ seviyesinde bulunuyor.

Binance BannerBinance Banner

Özellikle Haziran 2021 itibarıyla büyük artışa geçen kilitli varlık miktarı, bu süreç içinde piyasadaki belirsizliğe rağmen artmaya devam etmiş gibi görünüyor.

An itibarıyla birçok merkezsiz uygulamayı üzerinde barındıran Solana ağı, CoinMarketCap verilerine göre 28 Milyar $’lık piyasa değerine sahip durumda. İlk 10 kripto para birimi arasına yerleşmeyi başaran SOL, gün içerisinde 100 $’ı aşarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini test etmişti.

En Yüksek Kilitli Değer Hangi Platformda Bulunuyor?

Solana üzerinde bulunan merkezsiz uygulamalar arasında en yüksek kilitli değere sahip uygulama Raydium (RAY) olarak öne çıkıyor. An itibarıyla 1 Milyar $’ın üzerinde kilitli değere sahip Raydium, hep “swap” hem de zincir üzeri limit-emir hizmeti sunuyor.

Son 7 gün içerisinde yüzde 15’lik bir artış yaşayan kilitli değer miktarı 1 Milyar $ sınırı aşmış durumda.

Solana Kilitli Değer Miktarı

En yüksek likiditeyi SOL/USDC havuzunda bulunduran platform, 178 Milyon $’lık bir kilitli değer havuzuna sahip durumda. İkinci sırada ise RAY/SOL havuzu bulunuyor. Bu havuzda ise 153 Milyon $’lık kilitli değer bulunuyor.

Yaklaşık olarak 700 Milyon $’lık piyasa değerine sahip olan platform, Serum DEX’in emir defterini kullanan bir platform olarak öne çıkıyor.

Raydium Likidite Havuzları

İkinci sırada ise Saber (SBR) bulunuyor. Stabil varlıklar için bir takas platformu olarak öne çıkan Saber, en düşük makas aralığı ile kullanıcılara takas imkanı sunuyor.

An itibarıyla 750 Milyon $’lık kilitli varlığı bünyesinde bulunduran platform, son 7 gün içerisinde kilitli varlık bakımında yüzde 20’ye yakın bir artış yaşamış durumda.

Üçüncü sırada ise Solana ağı üzerindeki birçok borsanın emir defterini kullandığı Serum (SRM) bulunuyor. 450 Milyon $’a yakın kilitli varlık bulunduran platform, birçok merkezsiz platform sağladığı altyapı ile tanınıyor.

Dördüncü sırada 350 Milyon $’a yakın kilitli varlık ile SolFarm bulunurken, beşinci sırada ise Mercurial Finance (MER) yer alıyor.

Solana TVL

Solana ağı üzerindeki merkezsiz uygulamaları kullanıyor musunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar