Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66344.53
0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3605.38
1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.71
-1.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.3
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Solana Vakfı: SOL Menkul Kıymet Değil!

SOL, MATIC, ADA…Robinhood bu üç önemli altcoin’i uygulamasından delist edecek.

Clock
Paylaş
Solana Vakfı: SOL Menkul Kıymet Değil!

Solana Vakfı, SEC’in SOL’un bir menkul kıymet olduğu iddiasına katılmadığını açıkladı.

Solana Vakfı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Solana’nın yerel kripto parası SOL’un bir menkul kıymet olarak nitelendirmesine açıkça katılmadığını belirtti.

728×90 muhabbit - Solana Vakfı: SOL Menkul Kıymet Değil!300x250 muhabbit - Solana Vakfı: SOL Menkul Kıymet Değil!

ABD menkul kıymetler düzenleyicisi SEC, geçtiğimiz hafta (5 Haziran’da) dünyanın en popüler kripto para borsası Binance’e karşı açtığı yüksek profilli davada SOL ve diğer 11 kripto para birimini menkul kıymet olarak nitelendirmişti.

Solana Vakfı, SOL’un bir menkul kıymet olduğunu kabul etmese de, Solana ağını kar amacı gütmeden yöneten kuruluş, “ABD’deki binlerce girişimcinin dijital varlıklar alanında inşa ettiği bu konularda yasal netlik elde etmek için politika yapıcıların düzenleme konusunda yapıcı ortaklar olarak sürekli katılımını memnuniyetle karşıladığını” ifade etti.

SEC’in iddiaların ardından SOL, haftalık %26’dan fazla düşüş yaşadı, gün içinde ise yatay bir seyir izledi.

Polygon Lab: Matic ABD dışında geliştirildi

Solana Vakfı’nın konuya itirazı Polygon Lab ile eş zamanlı geldi. Polygon blok zincirinin geliştirme ekibi, MATIC’in “ABD dışında geliştirildiğini, ABD dışında konuşlandırıldığını ve bugüne kadar ağı destekleyen küresel topluluğa odaklandığını” belirtti. Ayrıca “MATIC, ilk günden itibaren Polygon teknolojisinin gerekli bir parçasıydı ve ağın güvenli olmasını sağladı ve bugün de öyle olmaya devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

Fintech ticaret uygulaması Robinhood ise 27 Haziran’da SOL ve Polygon’un MATIC’ini ve Cardano’nun ADA’sına olan desteğini kaldıracağını duyurdu. Bu üç önemli altcoin Robinhood uygulamasından delist edilecek.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar