Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65356.01
-0.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3579.56
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.48
1.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.4
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Solana’da memecoin patlaması yaşanırken, Ether’de dalgalanma var!

Clock
Paylaş
Solana’da memecoin patlaması yaşanırken, Ether’de dalgalanma var!

Solana, memecoin ticaretindeki artışın etkisiyle son 24 saat içinde %5’in üzerinde değer kazandı. Merkeziyetsiz borsalardan (DEX) biri olan Zeta Markets’in kurucusu Tristan Frizza, bu artışın Solana ağındaki memecoin ticaret faaliyetinin yoğunlaşmasından kaynaklandığını belirtti.

Frizza, “Memecoin’ler, Solana’daki işlemlerin önemli bir itici gücü haline geldi. Bu, Solana’nın düşük işlem ücretleri ve yüksek işlem hacimlerini yönetme kabiliyetini gösteriyor ve burayı perakende kullanıcılar için ideal bir ortam yapıyor” dedi.

728×90 muhabbit - Solana'da memecoin patlaması yaşanırken, Ether'de dalgalanma var!300x250 muhabbit - Solana'da memecoin patlaması yaşanırken, Ether'de dalgalanma var!

Frizza, Solana’nın toplam kilitli değerinin (TVL) 4,9 milyar doları aştığını ve bunun güçlü ağ etkinliğini gösterdiğini vurguladı. Ayrıca mayıs ayında Solana’nın aylık aktif adreslerinin 41,65 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Solana CMC verilerine göre son 24 saat içinde %5’in üzerinde değer kazanarak şu anda 173,09 dolardan işlem görüyor.

DeFi Ekosistemindeki Büyüme Solana’yı Güçlendiriyor

Bitfinex Alpha raporuna göre Solana‘nın DeFi ekosistemi kredi verme, likit staking ve kalıcı piyasalar gibi alanlarda belirgin bir büyüme gösteriyor. Analistler Solana’nın saniye başına yüksek işlem hacmi ve ölçeklenebilirlik avantajlarının bu büyümeyi desteklediğini belirtiyor. Solana TVL’ye göre Ethereum’un hemen arkasında yer alıyor ve merkeziyetsiz borsa hacimleri açısından ikinci sırada bulunuyor.

Ether, Bitcoin’e Göre Daha Yüksek Volatilite Gösteriyor

Ethereum (ETH) bu ay Bitcoin’e kıyasla daha büyük fiyat dalgalanmaları yaşamaya hazırlanıyor. QCP Capital analistlerine göre Ethereum opsiyonlarının ima ettiği volatilite (IV) Bitcoin’den daha yüksek. Bu da yatırımcıların Ether için artan fiyat dalgalanmaları beklediğini gösteriyor. Analistler “Piyasa, spot Ethereum ETF’inin yeni talep yaratmasını beklerken yükseliş eğilimi muhtemelen devam edecek; opsiyon piyasası da bunu kesinlikle yansıtıyor; Ethereum volümleri hala Bitcoin volümlerinin %15 üzerinde işlem görüyor,” dedi.

Block Scholes Araştırma Başkanı Andrew Melville, Ether’in (ETH) fiyat dalgalanmalarının mayıs ortasından bu yana Bitcoin’e göre daha belirgin hale geldiğini ve Kasım 2022’deki FTX çöküşünden bu yana her iki token arasındaki volatilitedeki en büyük eşitsizliği vurguladı. Melville, “Volatiliteye atfedilen yüksek prim, özellikle kısa vadede artan belirsizliği yansıtıyor ve Ether ETF uygulamalarına yönelik olası güncellemeler ufukta görünüyor. Ancak son rallinin aksine, Ethereum fiyatının hızlı bir şekilde yükselmesine yönelik çok fazla talep yok. Genel olarak piyasa hissiyatı, hem Ether hem de Bitcoin arasında benzer kısa vadeli konumlandırmayla ihtiyatlı bir iyimser görünüyor,” dedi. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar