BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Son Dakika! İş Bankası Blockchain Teknolojisiyle İkinci Pilot İşlemini Gerçekleştirdi!

İş Bankası Marco Polo platformu üzerinden Blockchain tabanlı ikinci pilot işlemini yine Commerzbank ile gerçekleştirdi.

Yayın:

-

İş Bankası Blockchain Tabanlı Pilot İşlemiyle Gündemde!

2020 yılı Mayıs ayının sonunda Şişecam ile bir ilke imza atarak Blockchain teknolojisiyle Marco Polo platformu üzerinden dış finansman ile bir pilot işlem gerçekleştirmişti. Az önce İş Bankası sosyal medya platformu Twitter üzerinden, ülkeler arası şirketlerin ticari işlemlerine ve finansmanına odaklanmış bir iş birliği ağı olan Marco Polo’da ikinci pilot işlem gerçekleştirildiği açıklandı.

Bu kez işlem Şişecam tarafından değil, ihracata yönelik üretim yapan Sanko Holding- Süper Film tarafından yapıldı. Süper Film’in üretim fabrikasına Almanya’dan parça almak amacıyla yapılan işlemde dağıtık defter teknolojisi yani DLT kullanıldı. Sanko Holding-Süper Film, Brückner Group, Commerzbank ve İş Bankası arasında gerçekleşen işlem Marco Polo platformu üzerinden yapıldı. Blockchain tabanlı DLT sayesinde çok daha kısa sürede sonuçlandırılan işlem özellikle pandeminin yaşandığı şu günlerde iki tarafı da büyük bir evrak derdinden kurtardı.

Konuyla alakalı olarak konuşan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek:

“İkinci pilot işlemle, Blockchain teknolojisi üzerinden uluslararası ticaretin ve tedarik zincirlerinin finansmanına yönelik çalışmalarımızı pekiştirerek sürdürmekteyiz ve müşterilerimize yepyeni deneyimler sunmanın gururunu yaşıyoruz.”

Sanko Holding Finans Müdürü Mustafa Günbulut da transferden memnun olanlardandı.

“Blockchain teknolojisini kullanarak İş Bankası, Commerzbank ve Marco Polo Platform iş birliği ile ilk işlem yapan firmalardan biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sanko Grubu olarak, 116 yıllık tecrübe ve 14 bin çalışanımızla üretim gücüne katkımızı her geçen gün arttırmaya çalışırken aynı zamanda toplam değer zincirinde teknolojiyi nasıl daha etkin kullanabiliriz diye sürekli araştırıyor ve akabinde süreçlerimizi geliştiriyoruz. Blockchain teknolojsinin uluslararası tedarik zincirine ve ülkemize katacağı değerin farkında olarak buna öncü firmalardan biri olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Daha fazla İş Bankası haberi için: İş Bankası Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON DAKİKA

Cryptocom XRP Spark Dağıtımını Destekleyecek!

Crypto.com ve Flare Network tarafından aynı anda yapılan açıklamada, Crypto.com üzerinde XRP tutan kullanıcıların Spark Token “airdrop”undan faydalanabileceği belirtiliyor.

Yayın:

-

cryptocom

Cryptocom az önce yaptığı duyuru ile birlikte Spark Token dağıtımını destekleyeceğini açıkladı.

Crypto.com ve Flare Network tarafından aynı anda yapılan açıklamada, Crypto.com üzerinde XRP tutan kullanıcıların Spark Token “airdrop”undan faydalanabileceği belirtiliyor.

12 Aralık’ta alınacak ekran görüntüleri ile birlikte XRP cüzdanlarına “airdrop”un gerçekleştirileceği belirtilmekte. Dağıtımın miktarının fazla olması sebebiyle bir süre gecikebileceğini belirten Flare Network ekibi, en kısa sürede tüm dağıtımın tamamlanacağını belirtiyor.

Crypto.com uygulaması ve Cryptocom Exchange üzerinde destekleneceği belirtillen airdrop, Crypto Earn üzerinde de desteklenecek.

Kısacası XRP kilitleyen kullancılar da “airdrop”tan faydalanabilecek.

Bilidiğiniz üzere benzer açıklama dün akşam saaatlerinde Bitstamp’ten de gelmişti. Önümüzdeki günlerde faklı platform ve borsalar da Spark Token desteğini açıklayacak gibi görünüyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

SON DAKİKA

Son Dakika! Paribu Saldırı Altında Mı?

Kullanıcıların websitesi üzerinden işlemlere devam edebileceğini belirtirken, mobil uygulama erişim sorunun en kısa sürede giderileceğini bildirdi.

Yayın:

-

Son dakika

Kripto para borsası Paribu tarafından az önce yapılan açıklamaya göre mobil uygulama üzerinde erişim sıkıntısı bulunduğu belirtiliyor.

Paribu yaptığı açıklamada dün yaşanan düzenli aksiyonların bu sabah da devam ettiği bildiriliyor.

Teknik ekibin soruna müdahale ettiğini belirten Paribu, erişim sorunun kısa sürede çözüleceğini belirtti.

Kullanıcıların websitesi üzerinden işlemlere devam edebileceğini belirtirken, mobil uygulama erişim sorunun en kısa sürede giderileceğini bildirdi.

Güncellenecektir.

Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.