Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66360.01
0.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3551.81
0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.94
-1.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.5
-0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Son Dakika ! MicroStrategy 650 Milyon $ Değerindeki Senetlerini Bitcoin Almak için Sattı!

MicroStrategy durdurulamıyor!

Clock
Paylaş
Son Dakika ! MicroStrategy 650 Milyon $ Değerindeki Senetlerini Bitcoin Almak için Sattı!

Pazartesi günü, Amerikan yazılım şirketi MicroStrategy, gelirini potansiyel olarak Bitcoin satın almak için kullanacağı özel bir kıdemli senet teklifinde bulunacağını açıklamıştı.

728×90 muhabbit - Son Dakika ! MicroStrategy 650 Milyon $ Değerindeki Senetlerini Bitcoin Almak için Sattı!300x250 muhabbit - Son Dakika ! MicroStrategy 650 Milyon $ Değerindeki Senetlerini Bitcoin Almak için Sattı!

Şirket, Cuma sabahı yayınladığı bir basın açıklamasında, Pazartesi günü başlattığı finansman turunu kapattığını açıkladı. Şirket, 2025’te satışa sunulacak dönüştürülebilir kıdemli senet satışından tam 650 milyon $ topladı. Bu turun yatırımcıları “nitelikli kurumsal müşteriler” olarak sınıflandırılsa da isimlendirilmedi.

Şirket bu satıştan elde edilen gelirin Bitcoin satın almak için kullanabileceklerini açıklamıştı:

MicroStrategy, senetlerin satışından elde edilen net geliri, işletme sermayesi ihtiyaçlarının ve diğer kurumsal amaçların belirlenmesine kadar Hazine Rezerv Politikasına uygun olarak saklamayı planlıyor.

Castle Island Ventures’ın kurucu ortağı Nic Carter ise, piyasanın bu habere neden tepki vermediğini sorguladı.

Yani, piyasanın mantıksal olarak tahmin edilen satın alma işleminin etkisini göstermesi gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde CZ ile bir podcast programına katılan şirket CEO’su Michael Saylor, yüklü miktarlarda BTC satın alacağını duyurmuştu.

Bildiğiniz üzere, MicroStrategy 2020 senesinden itibaren düzenli olarak Bitcoin satın almaya başladı. 2013 senesinde, Bitcoin’in günleri sayılı diyen CEO, görünüşe göre Bitcoin’in performansından ciddi anlamda etkilenmiş.

En başlarda 250 milyon $’lık BTC satın alan şirket, bu hareketi takiben, 175 milyon $’lık BTC daha satın almıştı. MicroStrategy’nin satın alım yaptığı tarihlerde Bitcoin’in fiyatı yaklaşık olarak 12.000 $ civarındaydı. Günümüze bakacak olursak, MicroStrategy, 1 Bitcoin başına 5.000 $ kâr elde etmiş. Bitcoin’lerini en az 100 yıl daha tutmayı planlayan şirket, gelecekteki yatırımları için adımlarını atmış gibi görünüyor.

Bu değerli senetleri Bitcoin almak için satışa çıkaran şirket, en başta 400 milyon $’lık BTC alacağını duyurmuştu. Bakalım elde edilen bu 650 milyon $’lık gelirin, yüzde kaçı BTC’ye dönüştürülecek.

Sizce MicroStrategy 650 milyon $’lık BTC satın alırsa, piyasalar nasıl etkilenir? Bakalım MicroStrategy, bu satın alımı Coinbase yardımı ile mi alacak yoksa farklı bir yol mu izleyecek.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla MicroStrategy Haberleri için: MicroStrategy Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar