Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56271.25
9.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3227.97
4.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.3
6.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.4
2.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SON DAKİKA! SEC, IEO’larla ICO’ları Bir Tutuyor!

SEC, yatırımcılarına veya gelecekte yatırımcı olmayı düşünenlere ICO veya IEO’larla ilgili risk konusunda uyardığı bir uyarı yayınladı.

Clock
Paylaş
SON DAKİKA! SEC, IEO’larla ICO’ları Bir Tutuyor!

SEC, yatırımcılarına veya gelecekte yatırımcı olmayı düşünenlere ICO veya IEO’larla ilgili riskler konusunda uyardığı bir uyarı yayınladı.

Yatırımcı Eğitim ve Savunuculuğu Ofisi (Office of Investor Education and Advocacy) tarafından yayınlanan bu uyarıda, yatırımcılara “bir IEO’ya yatırım yapmayı düşünüyorlarsa dikkatli olmalarını” önerdi. Bu tür tekliflerin, yatırımcıları yüksek bir getirinin yanlış vaadiyle ikna etmek için uygunsuz bir şekilde kullanılabilen yatırım alanları olduğunu ” söyledi.

SEC, “IEO’ların federal menkul kıymet yasalarını ihlal ederek gerçekleştirilebileceğini ve yatırımcıların kayıtlı ve muaf menkul kıymet tekliflerinin çoğunu koruyamayabileceğinin” altını çizdi.

Bir IEO’nun bir menkul kıymet teklifi oluşturup oluşturmadığı sorusu üzerine, ajans ilk madeni para tekliflerini veya ICO’ları değerlendirmesine bir çizgi çizdi ve sunulan tokenlerin menkul kıymet olarak kabul edilebileceği koşullar. SEC şunları söyledi:

Binance BannerBinance Banner

“Tıpkı ICO’lardaki gibi, teklifin durumuna ve koşullarına bağlı olarak,  menkul kıymetlerin teklifini ve satışını içerebilir. Bu da IEO’nun federal menkul kıymetler yasaları kapsamındaki teklifler için geçerli kayıt koşullarına tabi olabileceği anlamına gelir. Yani teklif kaydı sırasında; dijital varlığı sunan şirketin, kendisiyle, yaptığı işle, sunulan dijital varlıkla ve teklif şartlarıyla ilgili gerekli açıklamaları yatırımcılarına sunması gerektiği anlamına gelir.”Uyarı bildirisinin geri kalanında ise, imkânları sunan bir platformun menkul kıymetler platformu mu yoksa aracı satıcı mı olduğu, yatırımcıların denizaşırı ülkelerde yerleşik şirketler tarafından yürütülen IEO’lardan satın alıp alamayacağı konuları yer alıyor.

Ajans, “Federal menkul kıymet yasalarından kaçınmayı öneren herhangi bir teklif, yurtdışı kaynaklı bir ticaret platformunda gerçekleşmediği taktirde Amerika Birleşik Devletleri tarafından red yiyecektir.” diye ekledi.

Bitcoin.com da dahil olmak üzere yaklaşan IEO’lar hakkında bir duyuru yapan endüstri kullanıcılarının, 50 milyon dolar toplamak istedikleri öğrenildi.  Coinbase’in Asya’daki kurumsal satışlar başkanı, Eylül ayında kripto borsası girişiminin IEO alanına girmeyi düşündüğünü belirtti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar