Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60033.99
2.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.72
1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.15
0.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537
-0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

SON DAKİKA! Thodex CEO’suna Kırmızı Bülten Çıkarıldı!

Thodex’in kurucusu ve CEO’su Fatih Faruk Özer’in Arnavutluk’un başkenti Tiran’dan iade edilmesi için bir kırmızı bülten talebi bulunmakta.

Clock
Paylaş
SON DAKİKA! Thodex CEO’suna Kırmızı Bülten Çıkarıldı!

Habertürk tarafından geçilen bir son dakika haberine göre, Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex’in kurucusu ve CEO’su Fatih Faruk Özer’in Arnavutluk’un başkenti Tiran’dan iade edilmesi için bir kırmızı bülten talebi bulunmakta.

Bununla birlikte Emniyet Müdürlüğü’nün bu sabahki açıklamasına göre İstanbul Siber Suçla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri bugün de Thodex’in merkezine incelemede bulundu. Thodex ile ilgili olduğu düşünülen 78 kişinin gözaltına alınmasına karar verildi.

Sabaha karşı yapılan eş zamanlı operasyonlarla 62 kişi gözaltına alındı. Aramalarda ele geçirilen dijital cihazların İstanbul’a getirildiği bildirildi.

Güncelleme:

13:15
Adalet Bakanlığı’nın Thodex kurucu ve CEO’su Fatih Faruk Özer hakkındaki kırmızı bülten yayımlanması ve Arnavutluk’ta geçici olarak tutuklanmasına yönelik talebi sonuçlanıyor.

CEO’nun Arnavutluk’ta geçici olarak tutuklanarak Türkiye’ye iade edilmesi için Başsavcılıktan temin edilen belgeler, Adalet Bakanlığı tarafından yapılan tercümenin sonunda Dışişleri ve İçişleri bakanlıklarına gönderilmişti.

Interpol’ün Thodex’in kurucusu ve CEO’su Fatih Faruk Özer’in geçici olarak tutuklanması ve Türkiye’ye iade edilmesi konusunda bu sabah 10:00 itibarıyla bir kırmızı bülten çıkardığı açıklandı.

Bununla birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CEO’nun iadesi için Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Cuci ile telefonda görüştüğü belirtildi.

14:00
Kırmızı bülten yayımlandı iddiası geldi.

728×90 muhabbit - SON DAKİKA! Thodex CEO'suna Kırmızı Bülten Çıkarıldı!300x250 muhabbit - SON DAKİKA! Thodex CEO'suna Kırmızı Bülten Çıkarıldı!
thodex ceo kirmizi bulten muhabbit - SON DAKİKA! Thodex CEO'suna Kırmızı Bülten Çıkarıldı!
Interpol tarafından yayımlanan kırmızı bülten

17:40
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kripto para borsası Thodex’in kurucu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in Türkiye’deki banka hesaplarında bulunan 31 milyon lirasına el konulduğunu açıkladı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar