Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64288.65
1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3085.33
2.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.92
10.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.1
3.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Sony, Oyun Platformlarında NFT’leri Kullanmaya Başlayacak!

Sony, NFT’leri oyun içi işlevlere ve diğer popüler özelliklere entegre etmeyi amaçlıyor.

Clock
Paylaş
Sony, Oyun Platformlarında NFT’leri Kullanmaya Başlayacak!

Video oyunları devi ve aynı zamanda PlayStation markasını da yöneten Sony Interactive Entertainment, kullanıcıların farklı oyun platformları arasında NFT transferine olanak sağlamak için patent başvurusunda bulundu.

Bilindiği üzere Sony, blockchain teknolojisi ve kripto para sektörüne karşı ilgi gösteren bir marka olarak ön plana çıkıyor. Hatta son dönemlerde yaptıkları birçok ortaklık ve ticari marka tescili ile de bunu kanıtlamış durumda.

728×90 muhabbit - Sony, Oyun Platformlarında NFT'leri Kullanmaya Başlayacak!300x250 muhabbit - Sony, Oyun Platformlarında NFT'leri Kullanmaya Başlayacak!

Şimdi ise yeni bir gelişme başlatan Sony, oyun platformları arasında dijital varlıkların transferi ve kullanımı için “NFT Framework” adını verdiği bir patent başvurusunda bulundu.

sony 900x489 - Sony, Oyun Platformlarında NFT'leri Kullanmaya Başlayacak!
Kaynak: patentscope.wipo.int

Sony’nin NFT Framework’ü, NFT’leri oyun içi işlevlere ve diğer popüler özelliklere entegre etmeyi amaçlıyor. Şirketin yeni patent başvurusunun özetinde, şu ifadelere yer verildiği görülüyor:

“Belirlemelere göre, dijital varlıklar, NFT aracılığıyla birden çok farklı bilgisayar simülasyonunda ve birden çok farklı bilgisayar simülasyon platformunda kullanılabilir hale geliyor.


İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Bunun yanında Sony yetkilileri, NFT sahipliğinin, farklı simülasyonlar ve platformlar üzerinde, diğer son kullanıcı varlıklarına devredilebileceğini belirtiyor. Bu kapsamda hazırlanan aşağıdaki diyagramlarla da Sony, oyun içinde NFT’leri neden kullanmak istediğini detaylandırıyor.

sony2 735x600 - Sony, Oyun Platformlarında NFT'leri Kullanmaya Başlayacak!

Sony’nin yeni patant başvurusu onaylanırsa, PlayStation 5 kullanıcıları, belirli büyük oyunlarda NFT kullanım durumlarını deneyimleme imkanı sağlamış olacak.

Şirketin halihazırda, PlayStation Network üzerinde milyonlarca aktif kullanıcısı olduğu biliniyor. Hatta son olarak 2022 yılının aralık ayında açıklanan verilere göre, dünya çapında toplam aktif kullanıcı sayısı 112 milyona ulaşmış durumda.

Sony, NFT’leri Müzik Alanında da Kullanmak İstiyor

Amerikan müzik devi Sony Music Entertainment, Columbia Records logosu altında müzik ve sanatçıları kapsayan bir ticari marka başvurusunda bulunduktan sonra da NFT’leri kullanma niyetini açıkladı.

Kısa süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) yapılan bir ticari marka başvurusuna göre, yeni başvuru, NFT’ler tarafından doğrulanan canlı müzik performanslarını içeren ses ve video kayıtlarını kapsıyor.

Uygulama ayrıca, podcast’ler ve görsel-işitsel kayıtlar dahil olmak üzere pazarlama hizmetleri, promosyon, dağıtım, reklam ve çevrim içi eğlence gibi içerikleri kapsayacak.

Sony NFT - Sony, Oyun Platformlarında NFT'leri Kullanmaya Başlayacak!

Bunun yanında geçtiğimiz ağustos ayında Sony Music Entertainment, dijital sanata odaklanmış bir NFT pazarı olan MakersPlace’e, Pantera Capital, Bessemer Venture Partners ve Coinbase Ventures’in de katılımıyla 30 milyon dolarlık finansman sağladı.

2022 yılı mart ayına gelindiğinde, Solana merkezli NFT pazar yeri Snowcrash ve diğer müzik devi Universal Music Group ile birlikte, Bob Dylan ve Miles Davis NFT koleksiyonları piyasaya sürüldü.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla NFT Haberleri İçin: NFT Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar