Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64300.85
-0.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.08
-0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.22
-5.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.5
-0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Sony’den 154 Milyon Dolar Çalan Şüpheli, Parayı BTC’ye Dönüştürdü!

ABD Adalet Bakanlığı, Sony’den çalınan ve Bitcoin’e dönüştürülen 150 milyon doları iade etmek için çalışmalara başladı!

Clock
Paylaş
Sony’den 154 Milyon Dolar Çalan Şüpheli, Parayı BTC’ye Dönüştürdü!

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Sony’den çalınan ve daha sonra Bitcoin’e dönüştürülen 150 milyon doları geri almak için yasal işlemleri başlattı. Bununla birlikte FBI, çalınan fonların izini sürmek için de çalışmalara başladı.

İddiaya göre bir Sony çalışanı, Mayıs 2021’de 154 milyon dolar çaldı ve bu parayı yaklaşık 3800 adet BTC’ye çevirdi. BTC’nin yükselmesiyle beraber şüphelinin çaldığı para, şu anda yaklaşık 180 milyon dolar ediyor.

728×90 muhabbit - Sony'den 154 Milyon Dolar Çalan Şüpheli, Parayı BTC'ye Dönüştürdü!300x250 muhabbit - Sony'den 154 Milyon Dolar Çalan Şüpheli, Parayı BTC'ye Dönüştürdü!

İlginizi Çekebilir: BTC Fiyat Analizi

Şüpheli Sony çalışanı, Adalet Bakanlığı tarafından Rei Ishii olarak adlandırıldı. Ishii, Sony’nin yan kuruluşu olan Sony Life Insurance Company’de çalışıyordu.

Adalet Bakanlığı şu açıklamayı yaptı:

FBI’ın soruşturmasına dayanarak Sony’den çalınan fonlara, 1 Aralık 2021’de kolluk kuvvetleri tarafından el konuldu.

FBI, çalınan fonlarla ilgili soruşturmayı gerçekleştirirken, Japon polis teşkilatından yardım aldı. Soruşturmaya Sony ve Citibank da yardım etti. FBI Ajanı Suzanne Turner, Sony ve Citibank ile alakalı şunları söyledi:

Her iki firmada da hırsızlık tespit edilir edilmez, hızlı bir şekilde kolluk kuvvetleriyle iletişime geçildi ve iş birliği yapıldı.

ABD Vekili Randy Grossman ise şunları söyledi:

Sony’den çalınan parayı iade etmeye çalışıyoruz. Devlet kurumlarının ve özel şirketlerin beraber çalışması bunu gerçekleştirmemize yardımcı oluyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar