BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Sony’den Securitize’a Stratejik Yatırım Geldi!

Securitize dün yaptığı basın açıklamasında, Japonya merkezli Sony Financial Ventures (SFV)’nin kendilerine ” Stratejik Yatırım ” yaptığını duyurdu.

Yayın:

-

Securitize dün yaptığı basın açıklamasında, Japonya merkezli Sony Financial Ventures (SFV)‘ın kendilerine ” Stratejik Yatırım ” yaptığını duyurdu.

Securitize 2018 yılında Carlos Domingo, Jamie H.Finn, Shay Finkelstein ve Tal Elyashiv tarafından uyumlu dijital menkul kıymetler yaratarak güvenilir küresel çözümler kurmak amacıyla kuruldu.

Daha önce fon bulmak amacıyla 2019 Eylül’ünde yaptığı turda 14 milyon dolardan fazla topladığını açıklamıştı. Yatırımcıları arasında MUFG Innovation Partners, InnoVentures gibi şirketler olduğu biliniyor.

Securitize kurucu ortağı ve CEO’su olan Carlos Domingo;

“Sony’nin Securitize’a olan stratejik yatırımı onu, küresel menkul kıymetlerin geleceği olarak görülen dijital menkul kıymetlere yatırım yapan şirketler listesine eklerken, bizi de dijital varlık piyasasının en önemli mimarlarından biri hâline getirmektedir.”

Securitize, SEC tarafından bir transfer aracısı ve menkul kıymet sahipliğindeki değişikliklere ilişkin kayıtların resmi sorumlusu olarak düzenlenmektedir.

Sony Financial Ventures genellikle, yapay zeka, makine öğrenimi, robotik, IoT ve görselleştirme üzerine çalışan yenilikçi şirketlere yatırım yapıyor.

SFV’nin yönetim kurulu başkanı Junji Nakamura, Securitize’ın blockchain teknolojisini kullandığının altını çizerek, Sony Financial Group olarak Securitize ile ortaklıklarından heyecan duyduklarını söyledi. Bununla beraber Securitize’ın yeni bir varlık sınıfı yaratma mücadelesine ortak olacaklarını dile getirdi.

Bu son yatırımla beraber, Japonya’nın dijital menkul kıymetlere olan ilgisinin arttığı söylenebilir. Geçtiğimiz yıl MUFG, otomatik menkul kıymetlerin çözümünün bulunması amacıyla blockchain ve güvenlik belirteçlerinin bu konudaki kullanımının araştırmak için 22 şirketlik bir araştırma konsorsiyumu kurmuştu. Bununla beraber 2019 Kasım ayında SBI Holdings, Securitize’a 1.000.000 dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Tokenizasyonun (Tokenization) menkul kıymetler için ne kadar önemli olduğu Securitize’ın son ortaklıklarından da görüldüğü gibi gayet açıktır. Securitize’ın aldığı fonlarla yaratacağı yenilikleri dört gözle bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

CNZ Coinmarketcap’te Listelendi

Coinmarketcap’te ilk kez bir yerli borsa tokenı listelendi.

Yayın:

-

Coinzo Kripto Para Borsası

Türkiye’nin önde gelen kripto para platformlarından biri olan Coinzo, kendisine ait bir kripto para olan CNZ’nin CoinmarketCap’te listelendiğini duyurdu. Böylece ilk kez Türkiye merkezli bir kripto para borsasının tokenı uluslararası düzeyde temsil edilmiş oldu. Coinmarketcap üzerinde CNZ Token’ın sıralaması, piyasa değeri vb. gibi bir çok istatistiki birçok bilginin global kripto para takipçileri ile paylaşılmasını sağlayacak.

CoinMarketCap Nedir?

CoinMarketCap, 6000’den fazla kripto para birimi hakkında ayrıntılı fiyat ve bilgi takibi yapılan analiz platformudur. CoinmarketCap 2013 yılında Brandon Chez tarafından kurulmuş olup 2020 yılında kripto para piyasasında global oyuncu olan Binance tarafından satın alınmıştır. ABD başta olmak üzere birçok ülkenin kripto para istatistikleri için kullandığı platforma Türkiye’den CNZ Token’ın girmesi Coinzo adına önemli bir global adım olarak gösterilebilir.

Coinzo 

Coinmarketcap içerisinde Coinzo, ilk 100 içerisinde yer alan bitcoin borsaları arasında gösteriliyor.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinzo Kripto Para Platformu yine bir ilke imza attı. Daha önce;  kimlik, selfie göndermeden e-devlet entegrasyonu ile güvenli hesap doğrulama işlemi özelliği ile kripto para sektörüne önemli bir yenilik getiren Coinzo, bu sefer de CNZ tokenının Coinmarketcap’te listelenmesiyle önemli bir gelişme gösterdi ve bitcoin almak isteyen yatırımcıların gözünde büyük bir güven kazandı.

CNZ Token Nedir?

  • Coinzo’nun ERC20 protokolü ile oluşturduğu kripto paradır.
  • Arz miktarı toplam 400 milyon adet ile sabitlenmiştir.
  • Ethereum cüzdanlarına transfer edilebilmektedir.
  • Komisyon ödemelerinde %25 indirim avantajı sağlar.
  • ICO değildir; kullanıcılara kampanyalar ile dağıtılmıştır.

Coinzo Sponsorluğunda Bitcoin Tahmin Yarışması

Son olarak, geçtiğimiz günlerde Coinzo, kriptoda.com ile bir işbirliği gerçekleştirerek bir yarışma yaptıklarını duyurdular.  Günlük Bitcoin tahmini yapılan yarışmada ilk üçe her hafta ve her ay toplamda 1000 dolar değerinde CNZ token dağıtılıyor. Sizlerde yarışmaya katılıp, üye olarak bu heyecana ortak olabilirsiniz. 

Yarışma için:

Sertaç Okudan

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Chainlink Devasa Yükselişinin Sırrı Ne?

Chainlink, piyasa değeri ile en değerli 5. kripto para oldu!

Yayın:

-

chainlink

Chainlink (LINK) bu yıl devasa bir yükseliş yaşadı ve piyasa değerine göre en değerli beşinci kripto varlığı haline geldi. Bu duruma yol açan sebepleri DeFi ve Google’dan gelen verilere göre inceledik.

Beş Numaralı Koltuk İçin Savaş Kaynak: CoinMarketCap

Beş numaralı koltuk için verilen savaş, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Litecoin (LTC), Cardano (ADA) ve LINK arasında yapıldı. Ancak LINK, yıl boyunca yükselmeye devam etti ve an itibarıyla beşinci koltuğu kaptı.

Yapılan yatırımlar

Chainlink, yıl boyunca aralıksız bir şekilde ortaklık ve entegrasyon duyuruları yapmakta. Bununla beraber, beşinciliğe giden yol kusursuz değildi. Zeus Capital tarafından yazılan, Chainlink’in bir aldatmaca ve Wirecard’ın kripto versiyonu olarak nitelendirildiği bir raporun baş rolüydü. Zeus ayrıca, LINK’in %99 kar sağlama amacı olan bir kısa vadeli pozisyon olduğunu da iddia etti.

LINK’in Oracle projesinin başarısı, rekabeti de beraberinde getirdi. Bugün erken saatlerde, büyük bir kripto borsası olan OKEx Oracle sektörüne adım attığı söylendi. Rekabet ve eleştirilere rağmen LINK’in fiyatı hala artıyor.

DeFi Üzerinde Bulunan Toplam Kilitli Ethereum Değeri Kaynak: DefiPulse

Merkezi olmayan finans alanı, bu yıl kripto dünyasının dikkatini çekti ve bazıları bunu ICO ile karşılaştırdı. DeFi’de kilitlenen toplam Ethereum değeri, Haziran ortasında 1 milyar $’ın üzerindeyken, Ağustos başında 4.5 milyar $’ın üzerine çıktı.

DeFi uygulamalarının tümü olmasa da çoğu, bir tür fiyat veri akışı gerektirmekte. Çoğu DeFi uygulamasının güvenliği için sağlam ve merkezi olmayan bir yayın gereklidir. Bu tür eksiklikler, bozulmalara yol açtı. Chainlink, bu alanda bilinen en iyi oyuncu olduğu için, DeFi alanını büyümesinden en çok katkıyı edinen isim oldu.

LINK Fiyatı ile İlgili Google Aramaları Kaynak: IntoTheBlock

Google Trends’ten alınan verilere göre, Chainlink’e olan ilgi ABD’de ve dünya üzerinde çok yüksek. Genel piyasa duyarlılığı, kripto fiyat dinamiklerinde önemli bir rol oynar. Bitcoin’e olan ilgi, aynı kaynak tarafından alınan verilere göre, Bitcoin’in fiyatı 20.000 $ bandındayken tavan yapmıştı.

Dolayısıyla, iki farklı veri kaynağı LINK’in yükselişini kısmen açıklıyor. Framework Ventures’ın kurucu ortağı Michael Anderson, Nisan ayında LINK’in yakın gelecekte 25 doların üzerine çıkmasını beklediğini söyledi. O sırada LINK’in fiyatı 4 doların altındaydı.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.