Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68639.38
1.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3867.12
0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.4
1.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Sony’den Securitize’a Stratejik Yatırım Geldi!

Securitize dün yaptığı basın açıklamasında, Japonya merkezli Sony Financial Ventures (SFV)’nin kendilerine ” Stratejik Yatırım ” yaptığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Sony’den Securitize’a Stratejik Yatırım Geldi!

Securitize dün yaptığı basın açıklamasında, Japonya merkezli Sony Financial Ventures (SFV)‘ın kendilerine ” Stratejik Yatırım ” yaptığını duyurdu.

Securitize 2018 yılında Carlos Domingo, Jamie H.Finn, Shay Finkelstein ve Tal Elyashiv tarafından uyumlu dijital menkul kıymetler yaratarak güvenilir küresel çözümler kurmak amacıyla kuruldu.

Daha önce fon bulmak amacıyla 2019 Eylül’ünde yaptığı turda 14 milyon dolardan fazla topladığını açıklamıştı. Yatırımcıları arasında MUFG Innovation Partners, InnoVentures gibi şirketler olduğu biliniyor.

Securitize kurucu ortağı ve CEO’su olan Carlos Domingo;

728×90 muhabbit - Sony'den Securitize'a Stratejik Yatırım Geldi!300x250 muhabbit - Sony'den Securitize'a Stratejik Yatırım Geldi!

“Sony’nin Securitize’a olan stratejik yatırımı onu, küresel menkul kıymetlerin geleceği olarak görülen dijital menkul kıymetlere yatırım yapan şirketler listesine eklerken, bizi de dijital varlık piyasasının en önemli mimarlarından biri hâline getirmektedir.”

Securitize, SEC tarafından bir transfer aracısı ve menkul kıymet sahipliğindeki değişikliklere ilişkin kayıtların resmi sorumlusu olarak düzenlenmektedir.

Sony Financial Ventures genellikle, yapay zeka, makine öğrenimi, robotik, IoT ve görselleştirme üzerine çalışan yenilikçi şirketlere yatırım yapıyor.

SFV’nin yönetim kurulu başkanı Junji Nakamura, Securitize’ın blockchain teknolojisini kullandığının altını çizerek, Sony Financial Group olarak Securitize ile ortaklıklarından heyecan duyduklarını söyledi. Bununla beraber Securitize’ın yeni bir varlık sınıfı yaratma mücadelesine ortak olacaklarını dile getirdi.

Bu son yatırımla beraber, Japonya’nın dijital menkul kıymetlere olan ilgisinin arttığı söylenebilir. Geçtiğimiz yıl MUFG, otomatik menkul kıymetlerin çözümünün bulunması amacıyla blockchain ve güvenlik belirteçlerinin bu konudaki kullanımının araştırmak için 22 şirketlik bir araştırma konsorsiyumu kurmuştu. Bununla beraber 2019 Kasım ayında SBI Holdings, Securitize’a 1.000.000 dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Tokenizasyonun (Tokenization) menkul kıymetler için ne kadar önemli olduğu Securitize’ın son ortaklıklarından da görüldüğü gibi gayet açıktır. Securitize’ın aldığı fonlarla yaratacağı yenilikleri dört gözle bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar