Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69731.98
-0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3831.88
2.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.85
-3.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.6
-1.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Sorare, NFT Tabanlı Fantezi Basketbol Oyunu İçin NBA İle Anlaşma Sağladı!

Oyunun bu yılın ekim ayında piyasaya çıkması planlanıyor.

Clock
Paylaş
Sorare, NFT Tabanlı Fantezi Basketbol Oyunu İçin NBA İle Anlaşma Sağladı!

Web3, spor fantezi oyun geliştiricisi Sorare, Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ve Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA) ile ortaklaşa bir fantezi basketbol oyunu başlatacağını duyurdu. 

Konu ile ilgili olarak yapılan bir açıklamaya göre, NBA’in 2022-2023 sezonu için bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunu oynaması ücretsiz olacak ve içerisinde dijital koleksiyonlar içerecek.

728×90 muhabbit - Sorare, NFT Tabanlı Fantezi Basketbol Oyunu İçin NBA İle Anlaşma Sağladı!300x250 muhabbit - Sorare, NFT Tabanlı Fantezi Basketbol Oyunu İçin NBA İle Anlaşma Sağladı!

Oyunda kullanıcılar, fantezi oyundaki gerçek performanslarına bağlı olarak puan alan NBA süper yıldızlarını tasvir eden NFT tabanlı koleksiyonlardan oluşan bir ekip oluşturacak. 

NBA komiseri Adam Silver yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Sorare ile olan ortaklığımız, NBA taraftarlarına takımlarımız ve oyuncularımızla etkileşim kurmaları için tamamen yeni bir yol sağlayacak. Sorare’nin yükselen NFT fantezi platformuyla, taraftar topluluğumuzu genişletmek ve NBA basketbolunu dünya çapında büyütmek için önemli fırsatlar görüyoruz.” 

Bilindiği üzere Sorare, bir fantezi futbol oyunu için hâlihazırda dijital koleksiyonlar sunan Ethereum tabanlı bir NFT platformudur. Şirket geçtiğimiz yıl 4,3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşmak için 680 milyon dolarlık finansman sağladı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Sorare ayrıca, yeni spor kategorilerinin genişletilmesine yardımcı olmak için bu yılın ocak ayında tenis yıldızı Serena Williams ile de sözleşme imzaladı.

NBA’in, NFT Adımları

NBA’in, NFT piyasasına dahil olma süreci oldukça hızlı ilerliyor. Hatırlanacağı üzere, mart 2021’de NBA ve NBPA, 2020-2021 sezonundan seçilmiş önemli anları yayınlamak için Dapper Labs ile “NBA Top Shot” projesi için iş birliği yaptı. Hatta bu proje o dönemde öyle popüler oldu ki NBA Top Shot koleksiyonu bir zamanlar NFT pazarının kralı olarak tanımlanıyordu.

nba topshot - Sorare, NFT Tabanlı Fantezi Basketbol Oyunu İçin NBA İle Anlaşma Sağladı!

Koleksiyonlar Aralık 2020’de piyasaya sürülmesinin ardından uzun süre boyunca haftalık NFT işlemlerinin çoğunluğunu oluşturuyordu. Ancak tüm kripto para piyasasında yaşanan çöküş her alanda olduğu gibi NFT sektörünü de sekteye uğrattı. Bunun sonucunda da 2021 ortalarında keskin bir düşüş yaşayan NBA Top Shot projesi tekrar eski günlerine ulaşmak istiyor.  

nba - Sorare, NFT Tabanlı Fantezi Basketbol Oyunu İçin NBA İle Anlaşma Sağladı!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar