Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66516.75
0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3219.71
1.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.73
-0.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.1
2.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Spartan Group, 200 Milyon dolarlık Metaverse Fonunu Duyurdu!

Asya merkezli bir danışmanlık ve yatırım şirketi olan Spartan Group, metaverse sektörüne 200 milyon dolarlık yatırım yapacak!

Clock
Paylaş
Spartan Group,  200 Milyon dolarlık Metaverse Fonunu Duyurdu!

Asya merkezli bir danışmanlık ve yatırım şirketi olan Spartan Group, metaverse sektörüne 200 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Spartan, yaklaşık 1 yıl önce 110 milyon dolarlık DeFi fonunu açıklamıştı. Spartan Group’un ortağı Jason Choi, The Scoop’a verdiği özel bir röportajda şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Spartan Group,  200 Milyon dolarlık Metaverse Fonunu Duyurdu!300x250 muhabbit - Spartan Group,  200 Milyon dolarlık Metaverse Fonunu Duyurdu!

Metaverse’te yapılan ve inşa edilen fikirleri dikkate alıyoruz. Oluşturduğumuz metaverse fonunda odaklanmak istediğimiz kavramın, dijital mülkiyet olduğunu söyleyebilirim.

Choi sözlerine şu şekilde devam etti:

Yalnızca bize verilen karakterlerle veya ortamlarla ilgili oyunları önemsiyoruz. Oysaki metaverse’te bunların hepsini değiştirebilmemiz gerekiyor. İnsanın kendi dünyasını oluşturamadıktan sonra buna metaverse demenin çok bir anlamı yok.

Kendi oluşturduğunuz karakterlere sahip olabilir, oyunun bir kısmına sahip olabilir, oyun için yarattığınız değerin bir kısmını paylaşabilirsiniz.

Zamanımızın çoğunu bu tür protokolleri inceleyerek ve bu vizyonu geliştiren ekiplere yatırım yaparak geçiriyoruz.

playstation metaverse - Spartan Group,  200 Milyon dolarlık Metaverse Fonunu Duyurdu!

Elbette Spartan metaverse alanına büyük yatırım yapan ilk şirket değil. Alan Howard ve Winklevoss ikizleri meteverse yatırımı için 100 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı. İkili yakın zamanda sermayeyi topladı ve yatırımlarını gerçekleştirdi.

Kendini bir yatırımcı olarak tanımlayan Choi, 2020’nin sonlarında Axie Infinity yarattığı değeri farkedince metaverse ve oyun projeleri dikkatini çekmeye başladı.

Choi konu ile ilgili şunları söyledi:

Oyunun sürdürülebilirliği konusunda şüpheliydik. Ancak rakamlar yanıldığımızı kanıtlıyordu. Bu deneyim bize, NFT, metaverse ve oyun alanının kullanıcısıyla, çok alıştığımız DeFi projelerinin kullanıcılarının farklı kullanıcılar olduğunu farkettik.

Axie Infinity ilham alan Spartan Group’un yeni fonu, metaverse’ün üç farklı katmanına odaklandığını söyleyebiliriz. Choi metaverse’e şu şekilde bakıyor: altyapı katmanı, deneyim katmanı ve katma değer katmanı.

Spartan Group yeni fonla beraber, tamamen gelişmiş sürdürülebilirliği olan metaverse projelerini farketmek istiyor. Choi’ye göre metaverse teknolojisinin dünyayı ele geçirmesi için 5 veya 10 yıl sonra mümkün olacak.

Web 3.0 ve Metaverse

Metaverse ve web 3.0, kripto para piyasasını son zamanlarda canlı tutan kavramlardan biri oldu. NFT ile başlayan bu trend web 3.0 ve metaverse ile devam ediyor.

Son zamanlarda metaverse ve NFT’ler söz konusu olduğunda kullanıcılar o kadar da ilgi duymamaya başladı. Birçok blok zincirinde birçok proje çıktı ve çoğu neredeyse başarılı olamadı.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar