Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62349.45
2.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3015
1.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34
1.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $546.5
0.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Spot Bitcoin ETF’lerinin aylık işlem hacmi mart ayında üç katına çıktı

Clock
Paylaş
Spot Bitcoin ETF’lerinin aylık işlem hacmi mart ayında üç katına çıktı

Mart ayında spot Bitcoin ETF’lerinin işlem hacminde dikkate değer bir artış oldu. Yahoo Finance’den derlenen verilere göre, mart ayında spot Bitcoin ETF’lerinin kümülatif aylık işlem hacmi üç kat arttı. Şubat ayında işlem hacmi 42,2 milyar dolarken, mart ayında bu rakam 111 milyar dolara yükseldi.

728×90 muhabbit - Spot Bitcoin ETF'lerinin aylık işlem hacmi mart ayında üç katına çıktı300x250 muhabbit - Spot Bitcoin ETF'lerinin aylık işlem hacmi mart ayında üç katına çıktı

Mart ayı, yeni spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi ve bu ürünlere olan ilginin artması açısından önemli bir ay oldu. Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, mart ayının toplam işlem hacmi açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, Bitcoin ETF‘lerinin mart ayında 111 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştığını belirtti. Bu rakamın, ocak ve şubat aylarına göre neredeyse üç katı olduğuna dikkat çekti.

Piyasa hakimiyeti; BlackRock, Fidelity ve Grayscale ETF’lerinde

Spot Bitcoin ETF’lerinin işlem hacmindeki bu artışa rağmen, Grayscale, BlackRock ve Fidelity gibi büyük şirketlerin ihraç ettiği üç spot ETF piyasaya hakim durumda. Ancak Grayscale’in GBTC fonu, ocak ayında ticaretin başlamasından bu yana toplam çıkışta 15 milyar doları aşmış durumda.

BlackRock ve Fidelity’nin dolar cinsinden spot Bitcoin ETF’leri ise geçen ay yönetim altındaki varlıklarında sırasıyla yaklaşık 18 milyar dolar ve 10 milyar dolara ulaştı. Bu ürünler, girişler açısından en başarılı olanlar arasında yer alıyor.

The Block‘un haberine göre; dünkü ticaret sırasında, spot Bitcoin ETF’leri geçen hafta net girişler kaydettikten sonra net çıkışlara geri döndü. Grayscale fonunun 302,6 milyon dolar kaybetmesinin ardından 01.04.2024 tarihinde (dün) net çıkış 85,7 milyon dolar oldu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar