Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64669.25
1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3097.79
1.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.51
4.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.3
1.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Square Enix, Oyunlara Blok Zinciri Entegre Etme Fikrini Hızlandırıyor

Square Enix: Kullanıcılar ürettiği içerikler ile oyunlarına yön vermek istiyor.

Clock
Paylaş
Square Enix, Oyunlara Blok Zinciri Entegre Etme Fikrini Hızlandırıyor

Ünlü Japon oyun şirketi Square Enix, oyuna blok zinciri özelliklerini ekleme konusundaki fikirlerini hızlandırmak istiyor. Şirket, blok zinciri oyun dünyasına girmek için planlarını çoktan yapmıştı. Şimdi ise oyunlarda kendi başına sürdürülebilir bir ekonomi yaratmak için blok zinciri teknolojisini kullanacak.

728×90 muhabbit - Square Enix, Oyunlara Blok Zinciri Entegre Etme Fikrini Hızlandırıyor300x250 muhabbit - Square Enix, Oyunlara Blok Zinciri Entegre Etme Fikrini Hızlandırıyor

Square Enix‘in Başkanı Yosuke Matsuda, Yahoo News’e verdiği bir röportajda kendisinin ve şirketin bu teknolojileri denemesi konusunda anlaştıklarını söyledi. Matsuda ayrıca, kullanıcıların ürettiği içeriklerin önemli olduğunu ve bu içerikleri üreten kişilerin oyun para birimi ile ödüllendirilmesi konusunda ısrar ettiğini belirtti. Matsuda konu hakkında şunları söyledi:

Sadece iyi niyete bakılmaksızın blockchain gibi teknolojileri kullanarak, gelişime katkıda bulunanlara teşvik verilirse kullanıcıların kendi fikirleriyle yenilikçi ve eğlenceli içerikleri yaratması muhtemeldir.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerin oyunlara dahil edilmesi önemlidir. Çünkü üçüncü taraf içerik oluşturuculardan yeterli ilgi olması durumunda, kullanıcılar orijinal destek sona erdikten sonra bile oyunlar yapmaya devam edebilir. Bir başka deyişle kullanıcılar (içerik üreten) başka yatırımcılardan destek alarak kendi oyunlarını yapabilirler.

Square Enix’in Başkanı Yosuke Matsuda daha önce de blok zinciri konusundaki fikirlerini söylemişti

Matsuda, yeni yıl mesajında blok zinciri hakkındaki fikrini söylemişti. Matsuda’ya göre blok zinciri, oyuncuların ve geliştiricilerin oyun deneyimlerinin bir parçası olma şeklini daha sürükleyici bir şekilde değiştirebilir.

Matsuda mesajında şu şekilde yazmıştı:

Bunu sağlayacak olan blok zinciri tabanlı tokenlardır. Oyunlarımızda oyun içi token ekonomileri tasarlayarak, kendi kendini idare ettiren oyunların gelişmesini sağlayacağız.

Şirket, popüler oyunları olan Final Fantasy ve Kingdom Hearts gibi oyunlara blok zinciri ve token mekaniği sistemlerini getirmeme konusunda oldukça netti. Öyle ki Final Fantasy XIV oyununda NFT’lerin oyuna eklenmesi fikri gelmişti ancak oyunun yapımcısı Naoki Yoshida bu fikri kesin bir şekilde reddetmişti.

Sega gibi diğer Japon şirketleri de NFT’ler söz konusu olduğunda kararsız kaldılar. Sega ocak ayında yaptığı bir açıklamada oyuncular NFT işlemlerini para odaklı olarak kabul ederse NFT çalışmalarını sonlandıracağını açıklamıştı.

Daha fazla Metaverse Haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar