Muhabbit

Square, Merkeziyetsiz Bitcoin Borsası tbDEX’i Duyurdu!

Jack Dorsey, geliştirici şirket TBD aracılığıyla merkeziyetsiz Bitcoin borsası tbDEX’i açıkladı.

Jack Dorsey

BTC

Twitter ve Square’nin CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey uzun süredir planladığı merkeziyetsiz Bitcoin (BTC) borsası tbDEX’in Whitepaper’ını paylaştı.

Jack Dorsey; 15 Temmuz 2021’de twitter hesabından, CEO’su olduğu diğer şirketi Square aracılığı ile merkeziyetsiz finans hizmetlerini hayata geçirmek için TBD adında bir geliştirici platformu kurduklarını duyurmuştu. Açık kaynak vurgusunu sık sık dile getiren Dorsey, geliştirici şirket TBD’nin birincil odak noktasının Bitcoin olduğunu sözlerine eklemişti.

19.11.2021 tarihinde ise üzerinde uzun süredir çalışılan ve açık kaynak kod kullanılan ilk Bitcoin merkeziyetsiz borsası tbDEX; Whitepaper’ı yayımlanarak, kripto para piyasalarına ve hayata gözlerini açmış oldu. Geliştirici şirket TBD’nin paylaştığı tanıtım yazısında şu sözler dikkat çekti:

Herkesin erişebileceği bir geleceğe ve yine herkesin katılabileceği daha kapsayıcı bir ekonomiye inanıyoruz. Bunun için rampalar inşa etmemiz ve başarmak için de finansal kurumların doğasının gelişmesi gerekiyor. İş modellerimizi ve değer yaratmanın yollarını yeniden düşünerek geleceğe bir kamu hizmeti olarak yatırım yapmalıyız. Bu değişimi benimseyebiliriz ya da bu geleceğin başımıza gelmesine izin verebiliriz.

TBD’nin tanıtım yazısında ayrıca, insanların hala hayatın her alanında vergiler de dahil olmak üzere itibari paraları kullandığını ve bu durumda Bitcoin ve merkeziyetsiz finansal altyapı potansiyelinin açığa çıkarılması için kripto paralar ve itibari paralar arasında köprüler kurulması gerektiği belirtildi.

İşte bu noktada tbDEX merkeziyetsiz Bitcoin borsasının, her yerde ve erişilebilir rampalar oluşturmayı amaçladığı ve ortalama bir kullanıcının kripto para inovasyonundan faydalanmasının kolaylaşacağı açıklandı. TBD’nin twitter hesabından paylaştığı WhitePaper’e alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version