Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56763.99
0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3237.84
0.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.22
-1.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.3
-0.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Stablecoin USDC’nin Piyasa Değeri 10 Milyar $’a Ulaştı!

USDC büyümeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Stablecoin USDC’nin Piyasa Değeri 10 Milyar $’a Ulaştı!

Stablecoin USD Coin (USDC), 10 Milyar $ barajına ulaşarak rekor kırdı.

ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan USDC büyümesini devam ettirerek ilk kez toplam arzda 10 milyar dolar barajını aştı. Açıklama Circle CEO’su Jeremy Allaire tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapıldı.

Binance BannerBinance Banner

USDC, Tether’ın ardından en büyük paya sahip stablecoin olarak öne çıkıyor. Circle ve Coinbase ortaklığı ile Centre tarafından üretilen ve kontrol edilen USDC, ABD’li regülatörlere en yakın stablecoin olarak öne çıkıyor. Son dönemde devletler tarafından yapılan stablecoin açıklamaları ile birlikte önemi daha da artan stablecoin piyasası, kripto para ekosistemi için büyük önem barındırıyor. Özellikle 2020 yılının ikinci yarısında büyük bir ivmelenme ile yoluna devam eden USDC, 40 Milyar $ barajına ulaşan USDT’nin gerisinde olsa da piyasadaki payını artırmaya devam ediyor. ABD ve Avrupa ile birlikte DeFi uygulamalarında da fazlasıyla tercih edilen USDC, Tether’ın en büyük alternatifi konumunda bulunuyor.

USDC

Elde edilen verilere göre USDC’nin şu anda USDT’nin % 69.95 olan piyasa hakimiyetinin hemen arkasında % 16.69 oranla ikinci sırada yer alıyor. Özellikle kurumsal yatırımcıların tercihi olan USDC, birçok kesimin en çok güvendiği stablecoin olarak öne çıkıyor. Düzenli olarak “audit” yayınlayan USDC, rezervleri ile kullanıcılarına güven vermeye devam ediyor.

Stablecoin Haberleri İçinStablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar