Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56784.01
0.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3236.09
-0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.24
-0.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.1
-0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Stablecoin USDC’nin Piyasa Değeri 30 Milyar Doları Aştı!

USDC büyümeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Stablecoin USDC’nin Piyasa Değeri 30 Milyar Doları Aştı!

Stablecoin USD Coin (USDC), 30 Milyar $ barajını aşarak rekor kırdı.

ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan USDC büyümesini devam ettirerek ilk kez toplam arzda 30 milyar dolar barajını aştı. Açıklama Circle CEO’su Jeremy Allaire tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapıldı.

Binance BannerBinance Banner

USDC, Tether’ın ardından en büyük paya sahip stablecoin olarak öne çıkıyor. Circle ve Coinbase ortaklığı ile Centre tarafından üretilen ve kontrol edilen USDC, ABD’li regülatörlere en yakın stablecoin olarak öne çıkıyor. Son dönemde devletler tarafından yapılan stablecoin açıklamaları ile birlikte önemi daha da artan stablecoin piyasası, kripto para ekosistemi için büyük önem barındırıyor.

İlginizi çekebilir: Stablecoin Nedir?

Özellikle 2020 yılının ikinci yarısında büyük bir ivmelenme ile yoluna devam eden USDC, 68 Milyar $ barajını geçen USDT’nin gerisinde olsa da piyasadaki payını artırmaya devam ediyor. ABD ve Avrupa ile birlikte DeFi uygulamalarında da fazlasıyla tercih edilen USDC, Tether’ın en büyük alternatifi konumunda bulunuyor.

USDC İlk 10 Kripto Para Arasında

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşler ile birlikte MarketCap sıralamasını iyice artıran USDC, an itibarıyla ilk 8’deki kripto para olarak sıralamada yer alıyor. An itibarıyla piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında iki adet stablecoin çözümü bulunuyor.

Özellikle kurumsal yatırımcıların tercihi olan USDC, birçok kesimin en çok güvendiği stablecoin olarak öne çıkıyor. Düzenli olarak “audit” yayınlayan USDC, rezervleri ile kullanıcılarına güven vermeye devam ediyor.

Coinbase ve Circle ortaklığında oluşturulan ve Centre Konsorsiyum tarafından yönetilen USDC, halihazırda birçok ağda aktif olarak kullanılmakta.

USDC Nasıl Alınır?

Halihazırda EthereumAlgorand ve Solana üzerinde resmi olarak bulunan USD Coin (USDC), akıllı kontratlar aracılığıyla transferlerin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu ağlar üzerinden işlemleri gerçekleştirilebilen USDC; Huobi, FTX, OKEx, Binance, BTCTurk, Uniswap, SushiSwapRaydium ve benzeri birçok borsadan alınabiliyor.

2018 yılından bu yana kripto para piyasasında bulunan USDC, sizce yakın dönemde USDT’nin yerini alabilme imkanına sahip olabilecek mi?

Stablecoin Haberleri İçinStablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar