Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66098
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3388.46
-1.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.95
-3.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.9
-0.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Standard Chartered: Bitcoin Ağustos’ta 100 bin dolar!

Clock
Paylaş
Standard Chartered: Bitcoin Ağustos’ta 100 bin dolar!

Standard Chartered, Bitcoin’in ağustos ayında yeni bir rekor seviyeye ulaşacağını ve kasım ayındaki ABD başkanlık seçimleri öncesinde 100 bin dolara çıkabileceğini tahmin ediyor.

Standard Chartered Bank’ın forex ve dijital varlıklar araştırma başkanı Geoffrey Kendrick, Bitcoin’in kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerine kadar 100 bin dolara çıkabileceğini belirtti. Bu tahmin Joe Biden’ın seçim yarışında kalması durumunda geçerli olacak. Çünkü piyasalar bu senaryoyu Donald Trump’ın zaferi lehine görüyor.

728×90 muhabbit - Standard Chartered: Bitcoin Ağustos'ta 100 bin dolar!300x250 muhabbit - Standard Chartered: Bitcoin Ağustos'ta 100 bin dolar!

Kriptoda Biden ve Trump Etkisi

Kendrick, Trump’ı “Bitcoin dostu” olarak değerlendiriyor ve Trump’ın seçim şanslarının Bitcoin fiyatı ile olumlu bir korelasyon gösterdiğini vurguluyor. Trump döneminde düzenleme ve madencilik konularının daha olumlu değerlendirileceğini belirtiyor.

Biden’ın temmuz sonunda başkanlık yarışından çekilmesi durumunda Bitcoin fiyatlarının 50-55 bin dolara düşebileceğini öngören Kendrick, bu senaryonun olası olmadığını düşünüyor. Eğer Biden’ın yerine güçlü bir demokrat aday gelirse, Bitcoin fiyatlarının düşük kalabileceğini ekliyor. Ancak Biden’ın yarışta kalması durumunda Bitcoin’in büyük bir alım fırsatı sunduğunu belirtiyor.

Kendrick, Biden’ın adaylık yarışında kalıp kalmayacağının belirlenmesi için kritik tarihin 4 Ağustos olduğunu vurguluyor. Ohio yasalarına göre başkan adaylarının bu tarihe kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor. Eğer Biden bu tarihe kadar aday olarak kalırsa kasım başına kadar demokrat aday olarak kalacağını belirtiyor.

Bitcoin için yıl sonu ve uzun vadeli tahminler

Kendrick, Bitcoin için yıl sonu fiyat tahminini 150 bin dolar olarak teyit ediyor ve 2025 sonu tahminini ise 200 bin dolar olarak belirtiyor. Bitcoin’in 2024 sonunda 150 bin dolara ulaşmasının, Bitcoin’i piyasa değeri açısından 3 trilyon dolar kulübüne sokacağını vurguluyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar